Francia-norvég döntő lesz Hamburgban

A francia női kézilabda-válogatott két góllal legyőzte Svédország csapatát a németországi világbajnokság pénteki második elődöntőjében Hamburgban.

A svédek szereztek vezetést, de a franciák gyorsan átvették az irányítást, és hatékonyabb védekezésüknek, illetve pontosabb támadásaiknak köszönhetően ellenfelük szinte minden találatára kettővel válaszoltak. A 17. percben három, hamarosan pedig már négy góllal vezettek (10-6).

A Srí Lanka-i születésű Louis Sand gólja fordulatot jelentett, mivel lendületet adott a skandinávoknak, akik egy 6-0-s sorozattal megfordították az állást, és a szünetben 12-11-re vezettek.

A második felvonást a – nyolcaddöntőben a magyar csapatot búcsúztató – franciák kezdték jobban, ismét elhúztak négy találattal (19-15), de riválisuk innen is visszakapaszkodott (19-19). A rendkívül izgalmas hajrában a svédek többet hibáztak, a franciák éltek a lehetőséggel, és a tavalyi olimpiai döntő után a világbajnoki fináléba is bejutottak.

A mezőny legeredményesebb játékosa a svéd Natalie Hagman lett nyolc góllal. A Siófok francia irányítója, Estelle Nze Minko nem talált be, az Érd svéd balátlövője, Jamina Roberts ötször volt eredményes.

Fölényes sikerrel döntőben a címvédő norvégok

A címvédő és Európa-bajnok norvég válogatott kilenc góllal legyőzte Hollandia csapatát. Az előző világ-, illetve Európa-bajnokság döntőseinek mérkőzésén elsöprő kezdést produkált a skandináv együttes, amely a 12. percben már 8-1-re vezetett, és hétgólos előnyét a szünetig megőrizte (17-10). A második felvonásban tovább nőtt a különbség (30-20), és a hollandoknak a hajrában sem volt esélyük a felzárkózásra.

A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC játékosai közül a holland Yvette Broch négy gólt szerzett, a norvég Nora Mörk a mezőny legeredményesebb tagjaként nyolc, Stine Oftedal hat alkalommal volt eredményes.

A Ferencvárost erősítő holland Danick Snelder háromszor, Laura van der Heijden ötször talált be.

Női kézilabda-világbajnokság, elődöntő:

Franciaország-Svédország 24-22 (11-12)
Gól: Alexandra Lacrabere 5(2), Blandine Dancette 4, Allison Pineau 4, Laurisa Landre 3, GRace Zaadi 3, Ayglon Saurina 2, Dembele 2, Flippes 1, ill. Nathalie Hagman 8(2), Jamina Roberts 5, Johanna Westberg 4, Isabelle Gulldén 2, Blomstrand 1, Mellegard 1, Sand 1.

Norvégia-Hollandia 32-23 (17-10)
Gól: Nora Mörk (8), Stine Bredal Oftedal 6(1), V. Kristiansen 5, Kurtovic 4, Heidi Löke 3, C. Herrem 2, Brattset 2, Arntzen 1, Solberg 1, ill. Laura van der Heijden 5, Lois Abbingh 4(3), Yvette Broch 4, Danick Snelder 3, Martine Smeets 3, Polman 2, Malestein 1, Rozemalen 1.