Franciaország a világbajnok!

keziVb2015_FRA, 440, aranylabda(Fotók: Halmágyi Zsolt, sportfoto.ro)

Óriási csata ígérkezett már a férfi kézilabda Vb-döntő megkezdése előtt. S nem is csalódtunk. Hatalmas küzdelem végén Omeyer bravúrjaival is, nyert Franciaország, s lett újra világbajnok!

Az első játékrészben a franciák élveztek bírói támogatást (14-11 a galloknak), a szünetet követően viszont a sípos emberek elkezdtek kompenzálni. A franciák több labdaeladása és pontatlan lövése is kellett ahhoz, hogy a katariak a 40. percben egyre csökkentették a franciák előnyét. (18-17).

A második játékrészben egyébként is jobban védekeztek a katariak, a 45. percben is csak 20-19 volt az állás franciák javára. A 38 éves Fernandez beállt és rendkívül fontos gólt lőtt. (21-19) Saric hatalmas védésekkel tartotta versenyben csapatát, de az 50. perc elején Porte lerohanásból 22-19-re növelte az előnyt.

Öt perccel a vége előtt 24-21 az állás, majd az 58. percben Narcisse sorsdöntő gólt szerzett (25-22), ezzel el is dőlt a cím sorsa!