Franciaország legyőzésével kezdett az U17-es válogatott

Ásványi Balázs parádézott a magyar kapuban. Fotó: ©Sportsfile

A 17 éven aluli magyar labdarúgó-válogatott a horvátországi Európa-bajnokság első napján a végső győzelemre is esélyes Franciaország ellen nyert 3-2-re.

Szélesi Zoltán csapata az első percektől kezdve egyerangú ellenfele volt a franciáknak. Az „alacsonyabb szerkezetű” magyar csapat remekül állta a sarat a több hórihorgas játékost is felvonultató „gall kakasokkal”.

A sokpasszos magyar játékkal szemben a franciák sokkal élesebbek, kapura veszélyesebbek voltak a mérkőzés elején, ám a mieink kapusa Ásványi Balázs remek védésekkel kezdett.

A 36. percben egy védelmi hibát kihasználva Amani Gouri helyezett a magyar hálóba, azonban egy percen belül kiegyenlítettek a magyar fiúk. A remekül kiugratott Csoboth Kevin a kapujából kijövő francia kapus bal keze mellett, jobb külsővel helyezte el a labdát a kapu bal alsó sarkába (1-1). Csoboth egy parádés és váratlan bokamozdulattal csapta be a gall kapust.

Az első félidő hátralévő részében a többet veszélyeztető franciák voltak fölényben, ám „lepergett az óra”. Ebben a korosztályban csak 40-40 percig tart egy-egy félidő.

U17_kezdocsapat

Hátsó sor: Torvund Alexander, Kovács Krisztián, Bolla Gergő, Opavszky Balázs, Szerető Krisztofer, Ásványi Balázs. Elöl: Csonka András, Bencze Márk, Majnovics Martin, Schön Szabolcs és Csoboth Kevin. Fotó: ©Sportsfile

Rögtön a második játékrész elején ismét villant Csoboth Kevin, ezúttal egy menteni igyekvő francia szaladt alá a labdának és háttal a kapunak fejjel csúsztatott. Csoboth köszönte szépen és a kapus mozgását lekövetve, ezúttal a kapu jobb oldalába helyezett (2-1).

A franciák hátrányban még nagyobb sebbeségi fokozatra kapcsoltak, a rendkívül tehetséges Yacine Adli okozott néhány kellemetlen percet. Ő amolyan Zidane és Griezmann játékának keverékét mutatta be, nem véletlenül harangozták be, mint az Eb leendő sztárját.

Azonban ez a mérkőzés végül nem róla, hanem a magyar kapuban parádézó Ásványiról szólt, aki összesen nyolc francia gólszerzési lehetőséget hiúsított meg.

Az 52. percben Bencze Márk tört utat magának és passz helyett 16 méterről, bal lábbal helyezett a jobb alsó sarokba (3-1). Parádés találat volt ez is.

Öt perccel később a franciák kettő cseréltek és igyekeztek bepréselni a mieinket a kapuba, ám a remek magyar kontrák továbbra is veszélyesek voltak. Szélesi Zoltán a hajrában előbb Szendrei Norbertet, majd Timári Normant cserélte be.

Végül a hosszabbításban büntetőhöz jutottak a franciák, a 11-est Gouiri értékesítette (3-2).

„Elsősorban az erős csapategységnek köszönhetjük a franciák elleni sikert. Működött a taktikánk, szép támadásokat vezettünk, gólokat lőttünk. Játékban azért voltak hibáink, ezt jelzi, hogy a franciáknak sok helyzetük volt, így Ásványi Balázs nagy védései is kellettek a győzelemhez. Rászolgáltunk a sikerre, de nem szabad elszállni, hiszen még semmi sem dőlt el, két fontos meccs vár ránk a csoportban” – értékelt Szélesi Zoltán a magyar szövetség honlapján.

A csoport másik mérkőzésén Skócia 2-0-ra nyert a Feröer-szigetek ellen.

A magyar válogatott szombaton Skócia ellen lép pályára.