Franciaországban győzött a Sopron

A Sopron Basket győzött a francia ESBVA-LM vendégeként szerdán a női kosárlabda Euroliga negyedik fordulójában.

A magyar bajnok első két Euroliga-mérkőzését megnyerte, majd a múlt héten hazai pályán remekül helytállva kikapott a címvédő Kurszktól. Villeneuve-d’Ascqba nem a legjobb előjelekkel érkeztek a zöld-sárgák, ugyanis az előző alapszakasz utolsó fordulójában ott bukták el az EK-negyeddöntőt érő helyet.

Az ugyancsak 2/1-es mérlegnél tartó francia bajnok nem találta a fogást Roberto Iniguez vezetőedző tanítványain, és legfeljebb kilenc ponttal tudott ellépni. A remekül hajrázó vendégek legjobbja az amerikai Crystal Langhorne lett 18 ponttal.

A soproniak november 22-én – az Európa-bajnoki selejtezők miatt két hét szünet következik – a belga Castors Braine együttesét fogadják.

Roberto Iniguez: „Legfontosabb a győzelem! Idegenben különösen! A kulcs a második félidei védekezésünk volt. Ez egy borzasztóan nehéz csarnok, nagyon boldog vagyok!”

Crystal Langhorne: „Nagyon kemény mérkőzés volt ,egy kiválós csapat otthonában! Boldog vagyok, hogy nyerni tudtunk!”

Női kosárlabda Euroliga, A csoport, 4. forduló:

ESBVA-LM – Sopron Basket 73-83 (24-22, 16-21, 12-19, 21-21)
ESBVA-LM: Bremont 8, Amant 4, Leedham 11/9, Gomis 16/6, Diop 14. Csere: Akonga 15/6, Jovanovic 5/3, Kamba -, Konate –
Sopron Basket: Fegyverneky 4, Turner 13/6, Crvendakic 12/6, Langhorne 20, Jovanovic 10. Csere: Milovanovic 11, Dubei 8/6, Salvadores 5/3.

Először nyert a PEAC

A PEAC-Pécs hazai pályán nyert a német Keltern ellen szerdán a női kosárlabda Európa Kupa negyedik fordulójában, ezzel megszerezte első győzelmét.A német csapat a mérkőzés során már 17 ponttal is vezetett, de a baranyaiak remek hajrával fordítottak.

Ugyanebben a csoportban a DVTK tíz ponttal kikapott a Carolo Basket vendégeként, a francia gárda veretlenül áll az F csoport élén, míg a miskolciak 2/2-re rontották győzelmi mérlegüket.

A Szekszárd 13 ponttal kikapott az olasz Ragusa vendégeként. A hazaiak ezzel továbbra is veretlenek, míg a félidőben még vezető tolnai együttes 2/2-es győzelmi mérleggel várja a folytatást.

Női kosárlabda Európa Kupa, 4. forudló:

H csoport:
Ragusa (olasz)-Atomerőmű KSC Szekszárd 72-59 (12-15, 18-18, 24-17, 18-9)

F csoport:

Carolo Basket (francia)-Aluinvent DVTK Miskolc 88-78 (23-21, 21-21, 22-19, 22-17)
PEAC-Pécs – Keltern (német) 69-67 (11-19, 19-25, 20-10, 19-13)

Forrás: MTI/wb-sopron.com