Fucsovics Márton bejutott a US Open selejtezőjének harmadik fordulójába

Fucsovics_US_OpenFucsovics Márton bejutott a selejtező harmadik, utolsó fordulójába az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

A világranglistán 156. magyar játékos szetthátrányból fordítva győzte le a kvalifikációban 29. kiemelt argentin Máximo Gonzálezt a csütörtöki második fordulós selejtező találkozón.

Fucsovics Márton facebook-oldalán nyilatkozott a mérkőzés után: „Nagyon szoros gémeket hozott a meccs eleje, az első kettő után bosszantott, hogy elvesztettem őket, de aztán igyekeztem csak arra figyelni, hogy minél előbb visszajöjjek a meccsbe. Ez null négyet követően történt meg, addig is rendre gémlabdáim voltak, de ekkor végre megtört a jég. Az én játékom fokozatosan javult, Gonzalez pedig nem tudott végig azon a szinten teljesíteni, ahogy az elején. A második szett hozta meg a fordulatot, utána ő nagyon elfáradt, panaszkodott, hogy görcsöl a karja, ápolást is kért. Ilyenkor fontos, hogy az ember ne kezdje el sajnálni az ellenfelet, ezért ugyanolyan teljes erőbedobással játszottam. Szinte minden gémben vezettem negyven semmire, és onnan már nem veszítettem el egyiket sem, mégha olykor meg is kellett küzdeni érte. Most tényleg nagyon fontos a regeneráció, hogy minél frissebb legyek, pénteken a tizenegy órakor kezdődő programban a második meccs az enyém. Nem mondanám, hogy a kínainak jobban örültem volna, bár őt jobban ismerem, mint az olaszt. Ez van, őt kell legyőznöm a főtábláért. A meccsünk vége után nem sokkal esőszünet volt, aztán újra lehetett játszani, de most megint esik, több meccset eddig nem is tudtak befejezni. Sok a magyar, sokan szurkolnak nekem a helyszínen is. Itt van Zsiga Máté barátom is, akivel még a korosztályos válogatottban szerepeltünk együtt és sok nagy csatát vívtunk egymás ellen is. És persze érzem az otthoniak szeretetét is.”

Az év utolsó Grand Slam-tornáján Lorenzo Giustino lesz Fucsovics ellenfele a 128-as főtáblára jutásért. Az olasz teniszező az első körben a kvalifikáció 7. helyén kiemelt, argentin Renzo Olivót győzte le 7:6(5), 6:3 arányban, majd a kínai Di Wu-t múlta felül 6:2, 6:4 arányban.

A női mezőnyben alanyi jogon ott lesz Babos Tímea.