Fucsovics Márton finalista a budapesti challenger tenisztornán

Fotó: Zádor Péter/MTSZ

Fucsovics Márton 6:0, 6:0-ra legyőzte a norvég Casper Ruudot a budapesti, 64 ezer euró összdíjazású ATP-challenger férfi tenisztorna elődöntőjében.

Az egyesben utolsóként állva maradt magyar játékos – aki 163. a világranglistán – az ATP-rangsor 216. helyezettjével csapott össze szombaton a BOK (volt Syma) Csarnokban, pályafutása során először. A hazai közönségkedvenc a hét folyamán átmentette remek formáját a hétvégi, pozsonyi Davis Kupa-párharcból, amikor két egyes és páros mérkőzését is megnyerte, és sem az olasz Lorenzo Giustino, sem a német Mathias Bachinger, sem az olasz Luca Vanni ellen nem vesztett szettet. Az elődöntőre csaknem 800 néző gyűlt össze a lelátókon.

A szerda óta 25 éves nyíregyházi játékos azonnal elvette ellenfele adogatását, majd tíz perc elteltével már dupla brékelőnybe került. A 18 éves Ruud – aki az elődöntőben meccslabdáról fordított az orosz Alekszej Vatutyin ellen – nem találta az ellenszert, miközben Fucsovics szórta az ászokat és a nyerő ütéseket. A frissen, felszabadultan játszó magyar 22 perc elteltével szettelőnyben volt, ekkor a rosszullétre, szédülésre panaszkodó oslói teniszező rövid ápolást kért.

A második felvonás ezzel együtt ugyanolyan egyoldalú lett, mint az első: Ruud labdamenetet sem igen nyert, 40-semmiről sem tudta hozni a szerváját, Fucsovics pedig 45 perc alatt bemenetelt a fináléba. A magyar játékos még játszmát sem vesztett eddig a budapesti tornán.

A másik elődöntőben a torna egyik sztárja, a volt top 10-es osztrák Jürgen Melzer – aki januárban a későbbi bajnok Roger Federerrel játszott az Australian Openen – legyőzte Edward Corrie-t. A brit játékos az első fordulóban a junior Australian Open-bajnok Piros Zsombort búcsúztatta.

„Keményebb meccsre számítottam, Ruud szerintem a tegnapi meccsen elfáradt, mivel fiatal játékosról van szó, az ő szervezete talán még nem bírja ezt a sorozatterhelést” – mondta Fucsovics Márton az MTI-nek. „Ezzel együtt nagyon jól játszottam, remekül mentek a szervák, minden bejött.”

A 35 éves Melzerről azt mondta, három éve találkozott vele a pozsonyi challenger-torna első fordulójában, és bár meccslabdája is volt ellene, végül a döntő szett rövidítésében 12-10-re kikapott.

„A héten végig jobbkezesekkel játszottam, ő viszont balkezes, figyelnem kell a szerváira, mert máshogy csavarodnak a testemre. Szeretem balkezeseknek tenyeresre ütni a labdát, mert fonákon jobban kifarol, és nyitva marad a tenyeres oldal. Holnap meglátjuk, mennyire sikerül” – tette hozzá.