Fucsovics győzelemmel kezdte az évet

Fucsovics_Kimmer_Coppejans

Párosban a belga Kimmer Coppejeansszel kikaptak egy cseh-szlovák duótól

Győzelemmel kezdte az évet a legjobban rangsorolt magyar férfi teniszező, Fucsovics Márton, aki sikerével bejutott a 16 közé az ausztráliai Happy Valley-ben zajló, 75 ezer dollár összdíjazású challengertornán.

A világranglista 158. helyén álló játékos – aki az év első Grand Slam-viadalára, az Australian Openre készül – a salvadori Marcelo Arevalóval (186.) csapott össze az első fordulóban, s három játszmában nyert.

Marci az első, 6:1-re megnyert játszma során négy ászt is ütött, és háromból két bréklabdáját kihasználta, ugyanakkor ellenfelét nem engedte bréklabdához jutni. A másodikban aztán 45-ről csak 50 százalékra javult az elsőszerva-mutatója, Alevaro pedig a háromból az egyik bréklabdáját kihasználva 6:3-mal egyenlített. A döntő szettben egy-egy brékkel nyitottak, majd a magyar teniszezőnek sikerült újra lépéselőnybe kerülnie, és bár 5:3-as vezetésnél 0-15-ről és 15-30-ról kellett kapaszkodnia, végül 6:1, 3:6, 6:3-ra nyerte meg az egy óra 35 percen át tartó mérkőzést.

Következő ellenfele a fehérorosz Ilja Ivaska (179.) lesz.

Párosban a belga Kimmer Coppejans oldalán két játszmában vereséget szenvedett az évnyitó ATP-challengertornán.

ATP, challenger
Happy Valley, 1. forduló (a 16 közé jutásért):

Fucsovics Márton (8.) – Arevalo (salvadori) 6:1, 3:6, 6:3

Páros, 1. forduló:

Gombos Norbert, Jan Satral (szlovákiai, cseh) – Kimmer Coppejans, Fucsovics Márton (belga, magyar) 7:6 (7–1), 6:3