Fucsovics kikapott a selejtezőben, de már biztos a US Open-főtábla

Fucsovics_US_OpenFucsovics Márton három szettben kikapott a selejtező első fordulójában a hamburgi, 1,5 millió euró összdíjazású salakpályás tenisztornán.

A szombati meccsen a német Cedrik-Marcel Stebe (152. a világranglistán) volt a magyar játékos (99.) ellenfele. A találkozó – amely a hazai teniszező 7:5, 6:7 (3-7), 6:4-es sikerével zárult – 2 óra 49 percig tartott.

Fucsovics Facebook-oldalán az olvasható, hogy a vereség miatt a teniszező hétfőtől valószínűleg kicsúszik az ATP-rangsor első száz helyezettje közül.

A játékos közösségi oldala ugyanakkor egy jó hírről is beszámolt: megérkezett a hivatalos értesítés arról, hogy Fucsovics főtáblás lesz az év utolsó Grand Slam-tornáján, az augusztus végén rajtoló US Openen. A nyíregyházi játékosnak ez lesz a harmadik olyan GS-viadala, amelyen a 128 között szerepelhet.