Fucsovics legyőzte Troickit Indian Wellsben!

Fucsovics Márton egy rövidebb kihagyás után tért vissza azt követően, hogy a budapesti Challenger torna elődöntőjében izomsérülést szenvedett.

Marci kihagyta a marseille-i és a dubaji versenyt is annak érdekében, hogy teljesen felépüljön.

Az év első ATP1000-es verseny első fordulójában Viktor Troicki volt Fucsovics ellenfele. A szerb játékossal korábban egyszer játszott, a 2016-os barcelonai tornán Troicki, salakon 6:4, 1:6, 6:0 arányban nyert.

Indian Wellsben az első játszmában mindketten egysze-egyszer elvették ellenfelük adogatójátékát, végül a rövidítésben 7-3-nyert Fucsovics. A magyar teniszező a második szettben háromszor is brékelte Troickit.

A másfél órás mérkőzésen sz összes pontot tekintve Fucsovics 71-50-re nyert.

Fucsovics Márton a helyszínen készített videóban elmondta, hogy az első játszmában 4:5-nél sikerült először brékelnie, véleménye szerint ez volt a mérkőzés fordulópontja. Marci elmondta, hogy a combsérüléséből nagyon jól tért vissza, nem állt le az edzésekkel. Kemény edzéseket csinált felsőtestre, majd a felépülés után már lábra is.

A második fordulóban a második helyen kiemelt horvát Marin Cilic lesz Fucsovics ellenfele, akitől tavaly októberben a bázeli torna negyeddöntőjében óriási csatában csak döntő játszma rövidítésben kapott ki.

Fucsovics vasárnap lép pályára Cilic ellen. Horvát ellenfeléről elmondta, hogy Bázelben nagy meccset vívtak egymás ellen, közel volt a győzelemhez is. Marci hozzátette Cilic jelenleg 3. a világranglistán, ugyanúgy Federertől kapott ki a közelmúltban, mint ő. Fucsovics egy jó meccsre számít, megpróbál felszabadultan, jó kedvvel játszani.

A Fucsovics-Troicki mérkőzés után nem más, mint Novak Djokovics kísérte be az öltözőbe Marcit. A szerb teniszező éppen Mike Tysonnal fotózkodott. Djokovics gratulált Fucsovicsnak és elmondta, hogy követi az eredményeit. Hozzátette, most már a szerbek elkezdhetnek félni tőle, Djokovics megemlítette, hogy már nagyon régen volt Budapesten.