Futás és hegymászás nyert a sajtófotó pályázaton

Az MTI/MTVA külső fotóriportere, Mohai Balázs képe a Highline című sorozatból, amely első helyezést nyert a 32. Magyar Sajtófotó Pályázat sport (sorozat) kategóriájában. MTI Fotó: Sajtófotó Pályázat/Mohai Balázs

Csütörtökön kihirdették a 32. Magyar Sajtófotó Pályázat eredményét.
A Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) által meghirdetett pályázatra 310 fotográfus összesen 9583 képet nevezett, ez a tavalyinál 22 százalékkal nagyobb érdeklődést jelent. Az egyedi kategóriák közül az Emberábrázolás-portré kategóriába érkezett a legtöbb pályamű, összesen 182 fotó – mondta el Szigeti Tamás, a MÚOSZ Fotóriporterek Szakosztályának titkára.

A Sport (egyedi) kategória első helyezését M. Schmidt János (Népszabadság) Futás! című felvételével nyerte el, a Sport (sorozat) kategória idei győztese pedig Mohai Balázs lett Highline című anyagával.

Sport (egyedi) – Beérkezett képek száma: 390 pályamű
    1. hely M. Schmidt János (Népszabadság): Futás!
2. hely Szalmás Péter (Népszava): Vívómámorok
3. hely Komka Péter (MTVA/MTI): Víz alatti hoki VB

A Népszabadság külső fotóriportere, M. Schmidt János Futás! című képe, amely első helyezést nyert a 32. Magyar Sajtófotó sport (egyedi) kategóriájában. MTI Fotó: Sajtófotó Pályázat/M. Schmidt János

Sport (sorozat) – Beérkezett képek száma: 99 pályamű
1. hely Mohai Balázs (MTVA/MTI): Highline
2. hely Bődey János (index.hu): Gyerekharcosok küzdelme Thaiföldön
3. hely Stiller Ákos (HVG): Pincéből törnek ki a salgótarjáni bokszolók

Az MTI/MTVA külső fotóriportere, Komka Péter Víz alatti hoki VB című képe, amely harmadik helyezést nyert a 32. Magyar Sajtófotó Pályázat sport (egyedi) kategóriájában. MTI Fotó: Sajtófotó Pályázat/Komka Péter