Gabriel Jesus az új sztár Angliában

Gabriel_JesusA mindössze 19 éves brazil csatár január elsején 32 millió euróért érkezett a Palmeirastól Manchesterbe. Gabriel Jesus azóta három bajnoki mérkőzésen három gólt szerzett Pep Guardiola csapatában.

Gabriel Jesus 2015-ben Brazil Kupát nyert, majd tagja volt az új-zélandi U20-as világbajnokságon ezüstérmet szerzett brazil válogatottnak. A Nigéria ellen gólt szerző Gabriel Jesus végig a pályán volt a magyarok elleni csoportmérkőzésen is.

2016-ban brazil bajnoki (Serie A) címet szerzett a Palmeirasszal, 27 mérkőzésen 12 gólt szerzett. Tavaly már az U23-as válogatottal játszhatott a hazai rendezésű olimpián. Gabriel Jesus a elődöntőben két gólt szerzett Honduras ellen, majd Németország büntetőkkel való legyőzése után olimpiai bajnoki címet ünnepelhetett Neymarékkal.

Azóta Gabriel Jesus már felnőtt válogatott, világbajnoki selejtezőkön gólt szerzett Ecuador, Bolívia, Venezuela és Peru ellen is.

Brazíliában utoljára a Chapcoense ellen lépett pályára november 27-én, a tragikus sorsú csapat másnap szállt gépre és zuhant le Kolumbiában.

Vasárnap az angol elsőosztályú labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában lépett pályára mindkét manchesteri csapat.

A City hazai pályán fogadta a nem túl acélos Swansea City-t. A 11. percben David Silva ördöngős cselei után menteni igyekeztek a vendégek, ám végül Gabriel Jesus lecsapott a labdára és megszerezte a vezetést a Manchester City-nek (1-0).

A 22. percben Yaya Touré szabadrúgásból, mintegy 23 méterről célozta meg a jobb felső sarkot, ám a levegőben úszó Lukasz Fabianski oldalra ütötte a labdát.

A 48. percben Gylfi Thor Sigurdsson hasonló szabadrúgása után Wilfredo Caballero hárítottt.

A 81. percben a csereként beállt Luciano Narsingh tette le a labdát Gylfi Thor Sigurdssonnak, aki 19 méterről, ütemtelenül lőtte ki a bal alsó sarkot (1-1).

Pep Guardiola három perccel korábban cserélte be be Pablo Zabaletát, majd két perccel később pályára küldte Kun Agüerót is.

A 92. percben David Silva emelte be a labdát a kapu elé, az érkező Gabriel Jesus az öt és felesről pontosan Fabianski kezébe fejelte a labdát, ám a kipattanót az ifjú brazil bekotorta a hálóba (2-1).

A Manchester United 3-0-ra nyert a bajnoki címvédő Leicester City otthonában. A 23. percben Mkhitaryan beadása után Marcus Rashford lőtt kapu fölé. A 35. percben Paul Pogba játszotta meg Rashfordot, aki közelről lőtt kapura, ám Kasper Schmeichel bravúrral hárított.

A 42. percben Henrik Mkhitaryan szerzett labdát a felezővonalnál, az örmény csatár rögtön befutotta az üres területetet, majd könnyedén helyezett a Leicester City kapujába (0-1).

Másfél perccel később Antonio Valencia gurította be a labdát jobb szélről, a 11-es ponton „ácsorgó” Zlatan Ibrahimovic pedig senkitől sem zavartatva helyezett a bal alsó sarokba (0-2).

A 49. percben Juan Mata Mkhitaryantól kapta vissza a labdát és állította be a 0-3-as végeredményt. A Leicester City újabb veresége után a Sky Bet előrejelzése szerint jó esély van arra, hogy menesztik a bajnokcsapat menedzserét Caludio Ranierit.

A 24. fordulóban egyaránt vereséget szenvedett Arsenalt és Liverpoolt megelőzte a Manchester City és a Tottenham Hotspur is.