Gálfi Dalma meccslabdát hárítva győzött

Gálfi Dalma

Gálfi Dalma

Az első Sport11 Ladies Openen két magyar lány győzelemmel kezdett, míg hárman vereséget szenvedtek.

A Kánai úton lévő Sport11-ben zajló viadalon öt magyar teniszező kapott helyet a főtáblán, míg Bukta Ágnes a kvalifikációból került fel.

A budapesti 50 ezer dollár összdíjazású tornán a világranglista 106. helyén álló Donna Vekic az elsőszámú kiemelt. A horvát teniszezőnő ennek megfelelően az első fordulóban 6:4, 7:5 arányban nyert a kvalifikácóból érkezett Bukta Ágnes ellen. Vekic következő ellenfele a chilei Daniela Seguel lesz.

Stollár Fanny sima két játszmában nyert az orosz Polina Lejkina ellen. Stollár a 2. fordulóban a 8. helyen kiemelt Dalila Jakupovic ellen lép pályára.

Gálfi Dalma óriási csatában nyert az 5. helyen kiemelt Ivana Jorovics ellen. „Nagyon nehéz meccsen meccslabdáról fordítva sikerült ma győznöm a szerb Jorovics (144.) ellen. Nagyon elégedett vagyok a mai teljesítményemmel, de nincs megállás!” – írta be Dalma diadalittasan a facebook-oldalára.

A 18 éves Gálfi Dalma következő ellenfele a horvát Tena Lukas lesz, akit két évvel ezelőtt egy görög tízezres tornán 6:2, 6:7(2), 6:2 arányban győzött le a magyar teniszezőnő.

Lukas az első körben három játszmában győzte le a szabadkártyás Nagymihály Lucát. Szintén három szettben kapott ki Jani Réka-Luca.

A szabadkártyás Lukács Vanda szerdán Patty Schnyder ellen lép pályára. A 37 éves svájci teniszező 2004-ben csak az elődöntőben kapott ki az Ausztrál Openen a belga Kim Clijsterstől. Schnyder ezen kívül Grand Slam-tornán hat alkalommal jutott be a legjobb nyolc közé. Patty Schnyder korábban két alkalommal játszott Budapesten, a Római Teniszakadémia fináléjában 2009-ben és 2010-ben is kikapott Szávay Ágnestől.