Gálfi Dalma nyerte a tenisz országos bajnokságot

Gáfi Dalma. Fotó: Hungarian Tennis

Gálfi Dalma nyerte meg a 4,5 millió forint összdíjazású tenisz országos bajnokság női versenyét, a vasárnapi döntőben Fekete Lilit győzte le.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a budapesti Golden Ace Sport & Tennis Clubban rendezett torna döntőjében az idén Stollár Fannyval junior páros wimbledoni bajnok Gálfi 7:5, 6:2-re verte ellenfelét, így első ob-címét ünnepelhette.

A háromszoros bajnok és címvédő Bukta Ágnes az elődöntőben kapott ki Gálfitól. Bukta párosban vigasztalódhatott, ugyanis Udvardy Panna oldalán 6:1, 6:2-re nyert a döntőben Horváth Adrienn és Zsitvay Adrienn ellen.

A férfiaknál a címvédő Nagy Péter és Tóth Csongor játssza hétfőn a döntőt. A hatszoros bajnok Balázs Attila – aki a nyitókörben a négyszeres győztes, 43 éves Noszály Sándort győzte le – az elődöntőben nem állt ki Tóth ellen.

Babos Tímea sikere a selejtezőben

Babos Tímea sikerrel vette a selejtező első fordulóját a cincinnati keménypályás tenisztorna női versenyében.

Honlapja szerint a világranglistán 84. magyar játékos szombaton a brit Heather Watsont (66.) verte három szettben.

A 22 éves Babos a főtáblára jutásért a kvalifikációban 1. helyen kiemelt román Monica Niculescut búcsúztató Aliakszandra Szasznoviccsal találkozik. A 21 éves fehérorosz a 122. helyen áll a világranglistán.