Gera Zoltán szenzációs gólt lőtt az örökrangadón

A ferencvárosi gólszerző Gera Zoltán (b) és Dragan Vukmir, az MTK játékosa. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

A listavezető Ferencváros a második félidőben biztosan kerekedett felül az MTK-n, és végül 2-0-ra nyerte a 207. örökrangadót szombaton a labdarúgó OTP Bank Ligában. A zöld-fehérek utoljára 1967-ben kezdték ilyen jól a szezont.

Akár már a találkozó korai szakaszában vezetéshez juthatott volna a Ferencváros, de Gera ziccerénél előbb Hegedüs védett nagyot, majd a kipattanót Thiam mentette a gólvonalról. A vendégek kapusa ezután Varga közeli lövésénél lábbal hárított. A túloldalon Torghelle előtt adódott egy nagyobb lehetőség, de a 42-szeres válogatott támadó mellé lőtt.

A fordulást követően gyorsan megszerezte a vezetést a hazai csapat.

Az 53. percben Gera Zoltán kapott egy pazar indítást, az ötös jobb sarkánál le is vette azt, majd kíméletlenül a rövid felsőbe vágta (1-0).

A 60. percben Radó tört be szépen a tizenhatos közepe felé, laposan Böde Dánielhez passzolt, aki lefordult védőjéről és szépen a jobb felsőbe lőtt (2-0).

Összességében az FTC 85. győzelmét aratta a kék-fehérek fellett, emellett 76 MTK-siker és 46 döntetlen született.

Thomas Doll együttese sorozatban 25. bajnokiján maradt veretlen, legutóbb az előző szezon tizedik fordulójában a Diósgyőr otthonában kapott ki.

Thomas Doll (Ferencvárosi TC): – Igazán jó mérkőzést játszottunk, melyen kezdetektől fogva domináltunk és sok helyzetet dolgoztunk ki, de ezek eleinte kimaradtak. Az elhibázott helyzetek után az MTK is megszerezhette volna a vezetést, de szerencsére ez nem történt meg. A második félidőben jobban játszottuk és Gera gólját élmény volt látni. A meleg sokat kivett a játékosokból, de a győzelem és az öt meccsen megszerzett tizenöt pont mindenért kárpótol minket.

László Csaba (MTK Budapest): – Az első félidőt megoldottuk, de a második játékrészben mutatott játéka alapján a Ferencváros rászolgált a győzelemre. Gera az első gól előtti zseniális mozdulatával lényegében eldöntötte a találkozót. Pontatlanok voltak a befejezéseink, Dibusznak szinte védenie sem kellett, ami sokat elárul a támadójátékunkról. Gratulálok az FTC-nek!