Gergely István: a Fighters’ Run valódi közösségi élmény

Gergely István olimpiai bajnok_600_400Olimpiai bajnok, olimpikon, világ- és Európa-bajnoki helyezett mellett ezer bátor vállalkozó tette próbára önmagát a Fighters’ Run & Fighters’ Bike sportnapon. A rekordméretű, több nemzetet is felvonultató mezőnyt kellemes erdei környezet és igazi futóidő várta Csillebércen.

Az extrém akadályfutás egyre népszerűbb Magyarországon, hiszen ki ne szeretne kiszabadulni a hétköznapok rutinjából, hogy harcosságát és elszántságát, azaz önmagát próbára tegye egészen másféle körülmények között.

Gergely István, olimpiai bajnok vízilabdakapus is kíváncsiságból indult el a 3,5 km-es távon. „Bár a futással jó barátságban vagyok, ilyet még soha nem csináltam – kezdte élménybeszámolóját a célbaérkezés után. – Azon gondolkoztam közben, mennyire kényelmes világban élünk. Nekem azért nem voltak furcsák az akadályok, elég rossz gyerek voltam, és most bebizonyosodott, hogy továbbra is szeretem az efféle kihívásokat. Sportember lévén nagyon örülök, hogy ilyen sok emberben megvan a küzdeni- és bizonyítani vágyás. A pályán idegen emberek kerülnek egymás mellé, segítenek a másiknak teljesíteni az akadályt, együtt futnak, szinte csapatként küzdenek, aztán beérnek a célba, és talán soha többé nem látják egymást, de egy félórára barátságok köttetnek. A Fighters’ Run valódi közösségi élmény.”

Csillebércen először rendeztek gyerekversenyt. A 6-10, valamint 11-14 éves korosztály hatalmas vehemenciával vetette bele magát a kalandba, rönkökön, padokon és vizes árkon átugrálva, futva hatalmas mosollyal az arcán érkezett a célba. Csak azon kesergett, hogy nem mehet még egy kört…

Először próbálkozhattak efféle extrém akadályversennyel a kerékpárosok is. A Fighters’ Bike résztvevői valóban harcosok voltak, akik elszakadt lánccal, leesett hajtókarral sem adták fel, ha futva is, de célba értek.

Igazi családi nap volt május 9-én Csillebércen, ahol a futás és kerékpározás mellett lehetett trambulinon ugrálni, motoros szimulátort vezetni, finomakat enni-inni, de a lényeg, hogy ismét sokan szereztek életreszóló élményeket, és mondhatják el magukról, hogy igazi Harcosok lettek!

vizes árok 5 Hooters-lányok és szépségkirálynők FR Gyerekek_041 FR Gyerekek_024 FR Bicikli_611 Gergely István olimpiai bajnok3