Olivier Giroud mesterhármassal juttatta tovább az Arsenalt

Olivier Giroud. Fotó: sportinglife.com

A Bajnokok Ligája utolsó fordulójában eldőlt, hogy a Bayer Leverkusen és a Valencia tavasszal csak az Európa Ligában folytathatja, míg az Arsenal és a Roma bejutott a legjobb 16 közé.

Pireuszban a 29. percben Aaron Ramsey beadását Olivier Giroud fejelte a jobb alsó sarokba (0-1). A második félidő elején Joel Campbell adott egy gólpasszt Giroud-nak, aki ezúttal a bal alsó sarokba helyezett (0-2). A 66. percben Nacho Monreal lövésébe kézzel nyúlt bele egy görög játékos, a büntetőt Giroud vágta be a jobb alsóba (0-3).

Zágrábban csak a második játékrész derekán dőlt el a mérkőzés sorsa. A 61. percben Thomas Müller élesen középre beadott labdáját Robert Lewandowski fejelte a kapu jobb oldalába (0-1). Három perccel  később Rode ugratta ki Lewandowskit, aki ezúttal átemelte a labdát a Dinamo Zagreb portugál kapusán (0-2). A 29 éves francia csatár legutóbb még a Montpellier csapatában szerzett mesterhármast Socheaux-ban, a négy évvel ezelőtti mérkőzés mindhárom gólt akcióból szerezte Olivier Giroud.

A 87. percben Vidalt buktatta Eduardo, a Bayern München javára megítélt büntetőt Thomas Müller a bal kapufára lőtte…

A Stamford Bridge-en a 12. percben Diego Costa lőtte bele a labdát Iker Casillasba, a kifelé pattanó labda a visszafelé futó Marcanóról került a Porto hálójába (1-0). Az 52. percben Eden Hazard tette le a labdát Williannak, aki jobb lábbal kilőtte a bal alsó sarkot (2-0).

A Dinamo Kijev Denis Garmash találatával nyert a Maccabi Tel Aviv ellen, így az ukránok az Európa Ligába küldték a Portót.

A H csoportban a franciák segítettek a belgákon. A már biztos kieső Olympique Lyon két góllal nyert Valenciába, ezzel a spanyol csapatot „száműzték” az Európa Ligába. Persze ehhez szükség volt a KAA Gent győzelmére is, a belgák az első öt mérkőzését megnyerő Zenitet győzték le 2-1-re. A győztes találatot a svájci Danijel Milicevic jegyezte.