Gólzápor a Bajnokok Ligájában

Zabaleta_SaneA Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének keddi játéknapján két mérkőzésen összesen 14 gól született. Manchesterben duplázott Kun Agüero és Radamel Falcao is.

Az Etihad-stadionban szó szerint potyogtak a gólok, az AS Monaco kétszer is vezetett, ám Kun Agüero kétszer is kiegyenlített, végül a Manchester City két góllal nyert a franciák ellen. A BayArénában már a félidőben két góllal vezetett az Atlético Madrid, a 86. percben a csereként beállt Fernando Torres állította be a 2-4-es végeredményt.

Manchesterben a 26. percben a rendkívül mozgékonyan játszó Sané a baloldalról passzolt középre, ahol érkezett Raheem Sterling és a hálóba továbbított (1-0).

Hat perc elteltével egyenlített a Monaco, Fabinho beadása után Radamel Falcao fejelt a kapuba (1-1). A találat előtt a hazaiak kapusa, Caballero óriási hibát követett el, hiszen kirúgásából az ellenfél játékosa szerezte meg a labdát. A 41. percben ismét hibázott a manchesteri védelem, a francia együttes pedig ezt a lehetőséget is könyörtelenül kihasználta. Egy szabadrúgást követően Kylian Mbappe Lottin magasra ugorva szerezte meg a labdát, és a kapus mellett a léc alá lőtt (1-2).

Az 58. percben Sterling indította Agüérót, aki ugyan viszonylag gyenge lövést eresztett meg, de Subasic kapus hibája után mégis utat talált a hálóba a labda (2-2).

Nem sokáig örülhettek az egyenlítő gólnak a manchesteriek. A nem sokkal korábban büntetőt hibázó Falcao zseniális megoldással, Caballero felett emelt a hálóba. (2-3).

A 71. percben egy szöglet után Agüeróhoz került a labda, az argentin csatár a hálóba bombázott (3-3). A City lélektani fölénybe került: John Stones közelről lőtt a hálóba (4-3). Még annyi erő is volt a manchesteri együttesben, hogy kétgólosra növelje előnyét. A 82. percben Agüero önzetlen passzából Leroy Sané volt eredményes (5-3).

A március 15-i visszavágón a Monaco kétgólos győzelemmel (2-0, 3-1, 4-2) simán továbbjuthat, ám a City számára a dönetetlen és/vagy az egygólos vereség is elfogadható.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

Manchester City – AS Monaco 5-3 (1-2)
Manchester, Etihad-stadion, 53 351 néző. Vezette: Antonio Mateu Lahoz (spanyol)
Gól: R. Sterling (26.), Kun Agüero (58., 71.), J. Stones (77.), L. Sané (82.), ill. R. Falcao (32., 61.), K. Mbappe Lottin (40.)
ManCity: Willy Caballero – Sagna, Stones, Otamendi, Fernandinho (Zabaleta, 62.) – Yaya Touré – Sterling (Jesus Navas, 89.), De Bruyne, Silva, L. Sané – Agüero (Fernando, 86.).
ASM: Subasic – Sidibé, Glik, Raggi, Mendy – Fabinho, Bakayoko (Dirar, 88.) – Bernardo Silva (Joao Moutinho, 84.), Lemar – Falcao, Mbappe Lottin (Germain, 79.).

Gameiro_Leno

Leverkusenben a 17. percben Saúl Niguez egyedül tört be a 16-oson belülre, majd két csel után ballal lőtte ki a jobb felső sarkot (0-1). A 25. percben Kevin Gameiro egyéni akciójának a végén önzetlenül szolgálta ki Antoine Griezmannt, aki 12 méterről, ballal helyezett a léc alá (0-2). Még az első félidőben egy újabb madridi kontra végén Bernd Leno óriási bravúrral hárította Griezmann lövését.

Rögtön a második játékrész elején a bal szélről beadott labdát Karim Bellarabi hat méterről, kapásból helyezte a kapu jobb oldalába (1-2). Tíz perccel később Kevin Gameiro a német 16-oson belül osztott ki egy kötényt az osztrák Dragovicnak, aki 11-est érően rántotta le a madridit. A büntetőt maga a sértett pontosan a kapu közepébe lőtte (1-3).

A 67. percben egy bal oldali beadást öklözött ki szerencsétlenül Moyá, a labda a visszazáró Stefan Szavicsról került az Atlético Madrid hálójába (2-3). Végül a 86. percben Sime Vrsaljko beadása után Fernando Torres bólintott a Bayer LEverkusen kapujába (2-4).

Bayer Leverkusen – Atlético Madrid 2-4 (0-2)
Leverkusen, BayAréna, 29 300 néző. Vezette: William Collum (skót)
Gól: Bellarabi (48.), Szavics (67., öngól), ill. Saúl (17.). A. Griezmann (25.), K. Gameiro (58., 11-es), Fernando Torres (86.)
Bayer: Leno – Henrichs, Toprak, Dragovic, Wendell – Aranguiz, Kampl – Bellarabi (Pohjanpalo, 66.), Brandt (Bailey, 87.) – Havertz (Volland, 56.) – Chicharito.
A. Madrid: Moya – Vrsaljko, Savic, Gimenez, Filipe Luis – Saul Niguez, Gabi, Koke, Ferreira-Carrasco (Fernando Torres, 78.) – Gameiro (Thomas, 71.), Griezmann (Correa, 78.).