Gólzápor a Premier League nyitányán

Arsene Wenger a 67. percben cserélte be Aaron Ramsey-t és Olivier Giroud-t. Fotó: sportinglife.com

A londoni Emirates-stadionban hatvanezer néző előtt, az Arsenal — Leicester City összecsapással kezdődött meg a Premier League 25. idénye.

Arsene Wenger együttese számított esélyesnek a 2016-os bajnok ellen – már ami a fogadóirodákat illeti. Ennek megfelelően is kezdtek az ágyúsok, akik a klubrekordot jelentő összegért (közel 53 millió fontért) érkező

Alexandre Lacazette fejesével már a második percben megszerezték a vezetést.

Nem kellett több a kék mezeseknek, akik előbb Okazaki Sinji révén egyenlítettek, majd Jamie Vardy góljával már a vezetést is megszerezték. A szünetben mégsem 1-2 állt az eredményjelzőn, ugyanis Danny Wellbeck az első játékrész hosszabbításában egalizált.

A fordulást követően Vardy csúsztatása után ismét a rókák örülhettek, és sokáig úgy tűnt, ez a találat a győzelmet jelentheti a Leicesternek.

Arsene Wenger a 67. percben cserélte be Giroud-t és Ramsey-t, akik eldöntötték a három pont sorsát.

A 83. minutumban előbb 3-3-ra módosult az állás, majd két perccel később a csereként beállt Olivier Giroud nagyszerű bólintása a három pont megszerzését jelentette a fővárosiak számára.

A hajrában Aaron Ramsey-nek és Giroud-nak is a svájci Granit Xhaka adta a gólpasszt.

Premier League, 1. forduló:

Arsenal — Leicester City 4-3 (2-2)
Gól:  Lacazette (2.), D. Welbeck (45+2.), A. Ramsey (83.), O. Giroud (85.), ill. Okazaki (5.), Jamie Vardy (29., 56.)

Forrás: Digisport

This entry was posted in Hírek and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.