Gólzápor Milánóban és Pármában

AC Milan_20140914_440Totógyilkos és általában gólszegény mérkőzéseknek szoktuk nevezni az olasz elsőosztályú labdarúgó-mérkőzéseket. Vasárnap azonban a két milánói csapat mérkőzésén összesen 16(!) gól született. Az Internazionale 7-0-ra verte a Sassuolót, míg az AC Milan 5-3-ra nyert Pármában.

Az Ennio Tardini-stadionban 25 perc után gyors gólváltás adta meg a mérkőzés alaphangját. A japán Keisuke Honda beadását Giacomo Bonaventura zseniálisan lépte át a 16-oson belül, majd a remek testcsel után 12 méterről, bal lábbal helyezett a bal alsó sarokba (0-1). Másfél perccel később a másik kapu előtt a chilei Jorquera emelte fel a labdát, az érkező Antonio Cassano pedig Diego Lopez kapujába bólintott (1-1).

Tíz perccel később Abate jobb oldali beadását Keisuke Honda hat méterről fejelte e léc alá (1-2). A 45. percben Lucarelli üldözte a Parma 16-oson belül Menezt, aki villámgyorsan összecsuklott. A vendégek javára megítélt büntetőt maga a „sértett? Jeremy Ménez bombázta a kapuba (1-3).

A szünetben Roberto Donadoni és Filippo Inzaghi sem cserélt.

Az 51. percben  Jorquera egy kapuralövési kísérlete alkalmával „törte el a labdát”, a lecsúszott lövés után azonban Felipe elé került a játékszer, aki négy méterről bal lábbal vágta a kapuba a labdát (2-3). A Parma számára elérhető közelségbe került az egyenlítés, ráadásul az 58. percben Daniele Bonera második sárgalapja után emberelőnybe került a hazai csapat.

Milánói oldalon a 62. percben Hondát és Alexet a francia Adil Rami, valamint a kolumbiai Crsitian Zapata váltotta. Donadoni három perccel később Raffaele Palladinót küldte a pályára.

A 68. percben Nigel de Jong labdaszerzés után robogott kapu felé, majd Mirante mellett a Parma hálójába helyezett, a Milan emberhátrányban növelte előnyét (2-4). Öt perccel később Palladino szöglete után Alessandro Lucarelli fejelt a bal felső sarokba (3-4).

A 77. percben kiegyenlítődtek az erőviszonyok, amikor Felipe is megkapta második sárgalapját. Két perccel később egy óriási pármai védelmi hiba után Jeremy Ménez csapott le a labdára, a francia középpályás a kapu torkában megkerülte Mirantét is, majd piszamul sarkazott a hálóba (3-5).

Végül a 89. percben Mattia De Sciglio hazaadása balszerencsésen végződött, a kapujából knn bóklászó Diego Lopez mellett megpattant a labda és a hálóban kötött ki (4-5). Ráadásul az esetnél a spanyol hálóőr combizom-húzódást szenvedett.

Az AC Milan utoljára öt hónapja Genovában tudott bajnoki mérkőzésen idegenben nyerni. Filippo Inzaghi csapata vasárnap a bajnoki címvédő Juventust látja vendégül a San Siróban.

Ott ahol szintén vasárnap 7-0-ra nyert az Internazionale. A triplázó Mauro Icardi mellett két gólt szerzett a Sassuolo ellen Pablo Osvaldo is. A két argentin származású játákos mellett a kolumbiai Fredy Guarín és a horvát Mateo Kovacic volt eredményes.

Tavaly szeptember 22-én Sassuolóban szintén 7-0-ra nyert az Inter, akkor a duplázó Diego Milito, Esteban Cambiasso, Ricky Alvarez és Rodrigo Palacio révén öt argentin gól született…

Serie A, 2. forduló

AC Parma-AC Milan 4-5 (1-3)
Gól: Cassano (27.), Felipe (51.), A. Lucarelli (73.), De Sciglio (89., öngól), ill. Bonaventura (25.), Keisuke Honda (37.), Ménez (45., 11-es, 79.), N. de Jong (68.)
Kiállítva: Felipe (77.), ill. D. Bonera (58.)

Internazionale-Sassuolo 7-0 (4-0)
Gól: Icardi (4, 30., 53.), Mateo Kovacic (21.), P. Osvaldo (43., 72.), F. Guarín (74.)
Kiállítva: D. Berardi (60., Sassuolo)