Gólzáporral egyenlített a Fehérvár AV19

Fotó: Soós Attila/fehervarav19.hu

A jégkorong Mol Liga elődöntőjének negyedik mérkőzésén a Fehérvár AV 19 hazai pályán 8–2-re kiütötte az alapszakasz második helyén végző MAC-ot, így 2–2-re módosította az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állását.

Pedig nagyszerűen indult a fővárosi csapat számára a párharc, hiszen az első két meccset megnyerte, a harmadikon pedig már 4–0-ra is vezetett, itt azonban megtört valami.

A fehérváriak felálltak a padlóról, és hosszabbításban kiharcolták a szépítést, ma pedig már a 9. percben vezettek Brance Orban góljával.

A MAC Drew Olson révén az első harmad hajrájában egyenlített, de még a második játékrész végéhez közeledve is csak egy gól volt a felek között (3–2), akkor azonban belelendült a Volán, a szünetre Bartalis István találatával már hárommal vezetett a házigazda (5–2), a záró felvonásban pedig kiütötte ellenfelét (8–2).

MOL Liga, elődöntő, 4. mérkőzés:

Fehérvár AV19-MAC Budapest 8-2 (1-1, 4-1, 3-0)
Gól: Brance Orban (9., 48., emberelőnyben), Preston Shupe (22., 27., emberelőnyben), Alexander Grieve (37.), Bartalis István (39.), Mitchell Holmberg (48.), Vincze Péter (56., emberelőnyben), ill. Drew Olson (20), Jeffrey Hayes (35.)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2-2. A következő mérkőzést csütörtökön rendezik a Tüskecsarnokban.

Forrás: icehockey.hu