Görbicz sérülését betitkosították, a lengyeleké a nap szenzációja

kéziVbMOD3_így kezelték a németek Görbiczet

Nem csoda, hogy Görbicz megsérült, hiszen a képen látható módon „kezelték”

A vasárnapi játéknap több érdekességet is hozott Újvidéken, ám már a mérkőzések kezdetét megelőzően a magyar küldöttség részéről is robbant egy kisebb fajta bomba. A titkosítás ugyan megtörtént, ám valaki mégis kifecsegte, hogy Görbicz azért pihent a vasárnapi edzés idején, mert megsérült. Az is elszólás tárgyát képezte, hogy a győriek világklasszisa villámlátogatást tett Szegeden, ahol állítólag megnyugtató diagnózist kaptak a magyar illetékesek Görbicz állapotáról. A sérülés ugyanis nem súlyos, így remény van arra, hogy „Görbe” hétfőn este ismét elvarázsolja az újvidéki csarnok feltehetően több ezres magyar szurkolóhadát…

Túl sokat nem akarok lamentálni azon, vajon mi volt a sérülés eltagadásának mozgatórugója, illetve mit reméltek a vezetők attól, ha nem derül ki idő előtt az egyébként sajnálatos eset. Elvégre nem attól függ, meggyógyul-e, vagy sem, hogy a nagyvilág tudomást szerez-e a dolgok ilyetén való alakulásáról? Szóval ez olyan tipikusan „magyarosch” ügyintézés volt – talán egyszer az is kiderül, miért volt minderre szükség?

kéziVb131215_Steinbach, a mezőny legjobbja

A ferencvárosi Laura Steinbach volt a mezőny legjobbj

Inkább a délutáni-esti mérkőzésekről essék néhány szó. A németek kicsit szórakoztak Angola ellen, így történhetett meg, hogy az afrikaiak 5-2-re is vezethettek. A folytatásban azután érvényesült a németek jelentős tudásbeli fölénye és 29-21-re gond nélkül nyertek is. e sikerükkel már a legjobb nyolc közé jutottak. Jó hír lehet a Ferencváros számára, hogy a mezőny legjobbja az ő játékosuk, Laura Steinbach lett.

Az ostor a második összecsapáson csattant, amire komolyan senki nem is számíthatott. Elvégre a románok éppen a mieink ellen vonultattak fel nagyon magas pontszámmal illethető csapatteljesítményt. A lengyeleket azonban cseppet sem befolyásolta ez az előzmény, hiszen minden megilletődöttség nélkül kezdtek és 2-0-s vezetéssel nyitottak. Negyedóra elteltével azután átvették a románok az irányítást és egyre nagyobb különbséggel vezettek. A második félidő elején egyszer (a 31. percben, 13-18) már öt gól előnyre is szert tettek, de a lengyelek szemmel láthatóan ekkor sem adták fel a reményt, pedig a románoknak még a 47. percben is négygólos (26-22) előnyük volt.

kéziVb131215_Kinga Grzyb lerohanásból többször is eredményes

Kinga Grzyb nyolc lövésből hét gólt szerzett

Ekkor azonban bejött nekik egy rövidzárlat és a lengyelek elsősorban a második játékrészben lehetőséghez jutó beálló, Kulwinska Patrycja aktiv és gólerős játéka (6 gólt szerzett és még büntetőket is kiharcolt!), továbbá az egész mérkőzésen kitűnően játszó (kilenc gól és jó védőmunka)  Alina Wojtas révén az 54. percben egyenlítettek is. Majd átvették a vezetést is, és innen kezdve a románok leginkább csak bámultak és asszisztáltak a hatalmas erőket mozgósító lengyelek produkcióját látván. A 31-29-es győzelmük teljesen megérdemelt, az akaraterő diadalának is mondható. Ha a mieink hétfőn este legalább így fogják akarni a győzelmet, semmi kétség, meg is szerzik azt.

kéziVb131215_lengyelek örömtánca

Így örültek a lengyelek a nem várt, de annál inkább megszolgáélt sikerüknek

Újdonság a magyarok háza tájáról, amire nagy tétben lehetett volna fogadni: Vincze Melinda helyére a több poszton is bevethető, győri Kovacsics Anikót nevezte Hajdu János. E sorok elkövetője ezt a váltást annyira kézenfekvőnek tartotta, hogy már szombaton leült egy rövid beszélgetésre Kovacsics Anikóval. Az írásos változat elkészülte a hosszú éjszaka egyik eseménye lehet, mivel már e sorok felkerülése is jóval éjfél után következik be…

Fotók: JochaPress.hu