Grazban nyert a Fehérvár AV19

A duplázó Frank Banham Hetényinek is besegített. Fotó: erstebankliga.at

A Fehérvár AV19 háromgólos győzelmet aratott a Graz 99ers vendégeként az osztrák jégkorongliga (EBEL) pénteki fordulójában. A MOL Ligában az Újpest Pesterzsébeten, míg a DVTK Székesfehérváron nyert.

A magyar csapat tizedik idegenbeli mérkőzésén harmadszor nyert, összességében pedig a nyolcadik sikerét ünnepelhette.

Rob Pallin a MOL Liga csapattól felkerült Bodo-Orban kettőst Kocsis mellé rendelte, a kapuban ezúttal Hetényi Zoltánnak szavazott bizalmat – és nem is bánta meg döntését.

Alig egy perc telt el a meccsből, amikor Banham lövésébe Chris Francis még beleért, a pakk pedig a hazai kapuban kötött ki (0-1). Hetényi Zoltán kiváló formában védett, sorra hárította a hazai próbálkozásokat. A 10. minutumban Frank Banham már nem csak gólpasszt, de gólt is jegyzett, lövése után Dahm kapus ismét tehetetlennek bizonyult (0-2).

A második harmad grazi helyzetekkel indult, de Hetényi megbabonázta a hazai támadókat, amikor már ő is tehetetlennek bizonyult, akkor pedig a kapuvas kisegítette. A 28. percben Daniel Woger szépített (1-2). Kinasewich ziccerét még hárította Dahm, de a következő fehérvári támadásnál Banham ért bele jól Szirányi lövésébe, így újra kettő volt közte (1-3). Sőt, két percre rá jött a negyedik fehérvári gól is, ezúttal Brendan Connolly mattolta a 99-esek hálóőrét, a maroknyi vendégszurkoló legnagyobb örömére (1-4).

A záró harmadban már csak meg kellett őrizni az előnyt. Hetényi továbbra is ihletett formában védett, végül 37 lövésből 35-öt hárítva, 94,6 százalékos védési hatékonysággal húzta csapatát. Tíz perccel a végső dudaszó előtt végleg eldőlt az összecsapás, amikor Szirányi Bence belőtte az ötödiket (1-5). A hazaiak erejéből még egy gólra futotta, ezt Woger szerezte az 56. minutumban (2-5). Az osztrák támadó ezzel duplázott, de ennél több öröm nem jutott neki ezen az estén. A Fehérvár AV19 játékosai végre megtalálták a góllövő ütőiket, és a válogatott szünet után magabiztos győzelmet aratva, mindhárom pontot elhozták a Graz 99ers otthonából.

Rob Pallin: „Nagyszerű győzelmet arattunk a Graz otthonában! Nagyon jó teljesítményt nyújtott minden egyes játékosom, jól működött a rendszer, amit kitaláltunk. Keményen küzdöttünk, sokat korcsolyáztunk, meg is lett a munkánk jutalma. Kiváló csapatmunka eredménye volt ez a siker, a Chris Francis – Frank Banham – Brendan Connolly féle sorunk különösen jól játszott, négy gólt is összehoztak. Emellett Hetényi Zoltán is fantasztikusan védett, neki is sokat köszönhettünk. Roppant fontos három pontot szereztünk, de ugyanennyire lesz szükségünk vasárnap is. Jól kezdtük a hétvégét, remélem, legalább öt-hat meccsesre tudjuk nyújtani a győztes szériánkat.”

Folytatás vasárnap, amikor az Olimpija Ljubljana együttese érkezik a Raktár utcába.

EBEL:

Graz 99ers (osztrák)-Fehérvár AV19 2-5 (0-2, 1-2, 1-1)
Gól: Daniel Woger (28., 57.), ill. Chris Francis (2.), Frank Banham (11., 30.), Brendan Connolly (33.), Szirányi Bence (50.)

A MOL Ligában a listavezető DVTK két góllal nyert Székesfehérváron. A harmadik helyre éppen fellépő Volán a címvédő Jegesmedvéket fogadta a Raktár utcában, a házigazda kapujában a rangidős Scola kapott lehetőséget, a másik oldalon a jóval fiatalabb Adorján váltotta az előző meccsen védő Kisst. A tabella-elsőtől hiányzott ugyanakkor a válogatott szünet előtt izomsérülést szenvedő Gőz és az első magyar mezben játszott tornáján megsérülő Dudas, így mindössze öt hátvédet tudott a találkozóra nevezni Mayer Péter vezetőedző. A támadósor viszont gyorsan bebiztosította a csapatot az első harmadban, Keeegan Dansereau kezdte meg a gólszerzést a 9. percben, két percre rá Jan Booras és újabb két perc múlva Kalvin Ryan Sagert talált be. Ezt fejelte meg a harmad végén Somogyi Balázs emberelőnyös találata, Vokla büntetését használta ki a speciális egység mindössze tizenkét másodperc alatt.

A szünetben Dietrich úgy döntött, kapuscserével rázza fel csapatát, Kalninst küldte ki a második harmadra Scola helyett és úgy tűnt, bejött a lépés. A 26. percben szerezte meg Tóth Gergő a házigazda első gólját, majd tovább közelíthetett volna ellenfeléhez emberfórban, de jól működött a Jegesmedvék hátrányos védekezése. A 36. percben Popovics Patrik avatta fel a hazaiak lett hálóőrét, de ez nem szegte a Volán kedvét, nem sokkal később Vokla Roland  állította vissza a háromgólos különbséget.

A harmadik harmadban, ahogy fáradt a DTVK védelme, úgy jutott néhány emberelőnyhöz a Fehérvár, igaz, az elsővel nem tudott élni. A második négy perccel a vége előtt érkezett, ekkor lehívta kapusát Dietrich, a speciális egység Becze Tihamérral egészült ki, aki első meccsét játszotta a Volán MOL Liga csapatában, Bodó és Orbán helyett érkezett az EBEL keretből. Az összjátékkal ennek ellenére nem volt gond a Szabótól kapott korongot Preston Shupe-hoz továbbította, aki kétgólosra faragta a hátrányt. A gólnál visszatért Kalnins a kapuba, egy perccel később Sagert ült ki a büntető padra, épp egy perc volt a házigazda előnyéből, amikor ismét mezőnyjátékos korcsolyázott be a kapus helyett, majd újabb Jegesmedve-büntetés következett. Így az utolsó percben hat a három ellen is támadhatott a Fehérvár, de nem sikerült közelebb kerülni a címvédőhöz, a DVTK elvitte a három pontot, egyre biztosabb tabella-elsősége.

Mayer Péter, DVTK Jegesmedvék: – Az első harmadban keményen megdolgoztunk a 4-0-ás vezetésért. Utána feltűnően sok kiállítást kellett kivédekeznünk, és az első hazai gólt is meg fogom majd nézni videón. Mindenesetre a csapat jól dolgozott, tette a dolgát és csak a saját feladatával foglalkozott, a játékosok nem törődtek mással, így megérdemelten vittük el a három pontot.

MOL Liga:

Ferencváros-UTE 3-5 (3-1, 0-0, 0-4)
Gól: Juhamatti Hietamaki (5.), Horváth Dávid (13.), Jereme Tendler (13.), ill. Kiss Ákos (5.), Virág Tamás (45., 60., üres kapuba), Eric Pance (52.), Jozef Mihalik (60.)

Fehérvár AV19-DVTK Jegesmedvék 3-5 (0-4, 2-1, 1-0)
Gól: Tóth Gergő (26.), Vokla Roland (39.), Preston Shupe (57., emberelőnyben), ill. Keegan Dansereau (9.), Jan Booras (11.), Kalvin Ryan Sagert (13.), Somogyi Balázs (19., emberelőnyben), Popovics Patrik (36.)

Dunaújvárosi Acélbikák-Corona Brasov (román) 6-2 (1-0, 2-1, 3-1)
Gól: Németh Péter (18., kettős emberelőnyben), Michal Vazan (37., ee., 44.), Hruby Gellért (39.), Bradley Smith (45.), Revák Zoltán (59.), ill. Márton Hunor (26.), Virág Csanád (58.)

1.  DVTK Jegesmedvék            19 14   3   1   1  90-51  49 pont
2.  MAC Budapest                20 11   2   3   4  79-53  40
3.  Fehérvár AV19               20 11   1   2   6  76-57  37
4.  Debrecen                    20  9   3   3   5  68-61  36
5.  UTE                         20  7   4   –   9  59-56  29
6.  Dunaújvárosi Acélbikák      18  6   1   2   9  51-61  22
7.  Ferencváros                 20  5   1   3  11  60-82  20
8.  HSC Csíkszereda             19  4   2   3  10  57-79  19