Gulácsi hárította Calhanoglu büntetőjét

Gulacsi_PeterA német elsőosztályú labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának nyitómérkőzésén a Rasen Ballsport Leipzig nem kis meglepetésre 3-2-re nyert a BayArénában.

A Bayer Leverkusen október 22-én hazai pályán kapott ki 0-3-ra a Hoffenheimtől, ám azóta Roger Schmidt csapata nyert Wolfsburgban, majd odahaza a Darmstadt ellen is.

Péntek este 27 752 néző előtt rögtön az első percben vezetést szerzett a Bayer Leverkusen. A lipcsei védők mögé belépő Julian Brandt keresztbe a kapu előtt elgurította a labdát, a tétovázó Gulácsi Péter nem vetődött rá a játékszerre, így a jobb szélen felfutó Kevin Kampl az üres kapuba helyezett (1-0). A 4. percben egy vendégszöglet után a kapu felé tartó labda Julian Baumgartlinger csípőjéről vágódott a jobb alsó sarokba, Bernd Leno kapus tehetetlen volt (1-1).

Az első félidő hosszabbításában Calhanoglu emelte be a labdát a 16-osra, Gulácsi nem jött ki, míg Julian Brandt levette a labdát, elhúzta balra és bal lábbal a magyar kapus mellett kilőtte a bal felső sarkot (2-1).

Nyugodtan mondhatjuk, hogy mindkét Bayer-gólban vastagon benne volt Gulácsi Péter. Az 54. percben azonban mindent megbocsájtottak neki a lipcsei szurkolók, amikor Hakan Calhanoglu büntetőjét egy óriási vetődéssel védte ki a magyar kapus.

A 67. percben Emil Forsberg a saját térfeléről indult, végigvezette a labdát a pályán, majd 21 méterről a már a kapujából kijövő Leno fölött próbált a hálóba ívelni. A Leverkusen kapusa már csak belekapni tudott a játékszerbe, ami így a jobb alsó sarokba hullott (2-2).

A 81. percben Timo Werner szerzett labdát a Bayer Leverkusen térfelén, majd Forsberg beadása után Willi Orban a kapus mellett bólintotta le a gólvonalra a labdát (2-3).

Willi Orban fejese után Ömer Toprak már csak a gólvonalon túl stukkolt bele a labdába. Fotók: kicker.de

A Bundesliga-újonc továbbra is veretlen, az RB Leipzig 8 győzelemmel és három döntetlennel „ideiglenesen” vezeti a tabellát. Ha a Bayern München szombat este nem nyer Dortmundban, akkor Gulácsi Péter csapata marad a Bundesliga élén.

Bundesliga, 11. forduló:

Bayer Leverkusen – RB Leipzig 2-3 (2-1)
Gól: Kampl (1.), Brandt (45+2.), ill. Baumgartlinger (4., öngól), Emil Forsbeg (67.), Willi Orban (81.)