Gulácsiék fölényes győzelmet arattak Berlinben

WernerA Gulácsi Péterrel felálló Lipcse fölényes, 4-1-es győzelmet aratott a Dárdai Pál által irányított Hertha BSC otthonában a német labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának szombati játéknapján.

A berlini Olympiastadionban már a 11. percben vezetést szereztek a vendégek: Marcel Sabitzer jobb szélről tekerte kapu elé a labdát, Timo Werner (a képen) 11 méterről fejelt a kapu bal oldalába (0-1). Az első félidőben nem esett újabb gól, majd az 54. percben óriási hibát vétettek a berliniek, egy tétova hazaadás után a hazaiak kapusa Jarstein elvágódott az alapvonalon. Kirúgás helyett így Poulsenhez került a labda, ő Wernerhez passzolt, aki az üres kapuba helyezte a labdát (0-2).

A második játékrész derekán Dárdai Pál előbb Mitchell Wisert, majd a brazil Allent küldte pályára, ám a Hertha BSC nem tudott szépíteni. A vendégeknél csereként lépett pályára Rani Khedira és Davie Selke is.

A 85. percben egy Hertha-szabadrúgás után a visszafejelt labdát Rani Khedira védhetetlenül fejelte Gulácsi Péter kapujába (1-2).

A 89. percben óriási gólt lőtt Davie Selke, aki egyedül vitte fel a labdát a Hertha térfelén, két remek csel után elfektette a kapust is és a hosszú, bal alsó sarokba gurított (1-3).

A 92. percben összeomlott a Hertha, Selke ezúttal a jobb szélen tűnt fel, a 22 éves játékos labdaszerzés után 14 méterről a jobb alsó sarkot lőtte ki (1-4).

A Bundesliga-újonc lipcsei együttesnek így két fordulóval a vége előtt hat pont az előnye a harmadik helyezett Dortmund előtt, azaz egyetlen apró lépésre van a második hely megszerzésétől. Németországban azonos pontszám esetén először a gólkülönbség rangsorol a csapatok között.

Bundesliga, 32. forduló:

Hertha BSC — RB Leipzig 1-4 (0-1)
Gól: R. Khedira (85., öngól), ill. Timo Werner (11., 54.), Davie Selke (89., 90.)

Bayern München — SV Darmstadt 98 1-0 (1-0)
Gól: Juan Bernat (18.)

Borussia Dortmund — 1899 Hoffenheim 2-1 (1-0)
Gól: Marco Reus (4.), Pierre-Emerick Aubameyang (82.), ill. A. Kramaric (86., 11-es)

Borussia Mönchengladbach — Augsburg 1-1 (0-0)
Gól: A. Hahn (90.), ill. A. Finnbogason (57.)

Ingolstadt — Bayer Leverkusen 1-1 (0-0)
Gól: S. Kittel (73.), ill. K. Havertz (78.)

Eintracht Frankfurt — VfL Wolfsburg 0-2 (0-0)
Gól: D. Didavi (48.), M. Gomez (63.)

1. FC Köln — Werder Bremen 4-3 (3-2)
Gól: A. Modeste (13., 47.), Bittencourt (28.), S. Zoller (44.), ill. F. Bartels (34.), T. Gebre Selassie (40.), S. Gnabry (62.)