Gulácsiék győztek a Celtic Parkban is

Adi Hütter gratulál Hintereggernek és Gulácsinak

Adi Hütter gratulál Martin Hintereggernek és Gulácsinak

Az Európa Liga 5. fordulójában a hazai pályán a Red Bull Salzburgtól vereséget szenvedett Celtic is továbbjutott köszönhetően a román Astra győzelmének a horvát Dinamo Zagreb ellen.

Gulácsi Péter csapata a Red Bull Salzburg alig negyedóra alatt két gólt vágott be a Celtic kapujába. A 8. percben Massimo Bruno lövése egy Celtic lábon felpattant a védők mögé berobbanó Alan pedig hat méterről a bal alsó sarokba helyezett (0-1). Öt perccel később egy vendégszöglet után Andre Ramalho csúsztatta meg fejjel a labdát, Alan ezúttal is berobbant a kapu elé és a hálóba vágta a labdát (0-2).

A 30. percben az argentin Izaguirre beadását Stefan Johansen 14 méterről, kapásból helyezte a jobb alsó sarokba (1-2). A 77. percben a Soriano helyére beállt Marcel Sabitzer lőtt kapu fölé. Végül a 92. percben Sabizter éles szsögből leadott lövését még hárította Craig Gordon, ám a kipattanót egy másik cserejátékos Naby Keita stukkolta a Celtic kapujába (1-3).

A román Astra a ghánai Sadat Bukari egyetlen góljával nyert a Dinamo Zagreb ellen, ez egyben azt is jelenti, hogy a két gárda már csak a 3. helyért küzdeht a két továbbjutó a Salzburg, illetve a Celtic ellen az utolsó fordulóban.

Moszkvában a svéd Marcus Berg találatával jutott vezetéshez a Panathinaikosz, ám a Dinamo a második félidőben fordítani tudott. Egy görög öngól után a 61. percben Alkeszej Jonov állította be a végeredményt (2-1). A gólszerző orosz játékos helyére a 81. percben állt be Dzsudzsák Balázs.

Az E csoport másik mérkőzését az Estoril-PSV találkozót pénteken délután rendezik meg Portugáliában.