Gyárfás Tamás: Nem indulok

Shares

GYarfasA további találgatásoknak elejét véve a Magyar Úszó Szövetség éléről bő 23 év után távozó Gyárfás Tamás a Magyar Nemzettel közölte: nincs tovább a MÚSZ élén.

Sportmenedzser? Politikai ejtőernyős? Integrálásra kész vezető? Kicsit mindhárom, de egy kicsit egyik sem. Bienerth Gusztáv a célegyenesbe fordult a Magyar Úszó Szövetség rendkívüli elnökválasztási küzdelmében. Tulajdonképpen jelenleg semerre sem látszik komoly kihívója, szerda estig egy mégis lehetett volna Gyárfás Tamás személyében, aki viszont lapunk megkeresésére bejelentést tett:

„Megerősítem korábbi elhatározásomat, nem indulok újra a január 8-i rendkívüli elnökválasztáson.”

Ez azt is jelenti, értelmetlen bármilyen következtetést levonni a korábbi sejtető nyilatkozatokból, amelyek szerint ha elsöprő támogatás sorakozik fel mögötte, mégis újraindulhat, illetve több tucat úszóklub azt szeretné, ha továbbra is ő állna a szövetség élén. Ma már tehát az sem számít, hogy Hargitay András szövetségi kapitány szerint 80:40 arányú fölényben nyerne egy most tartandó elnökválasztáson a távozó úszóvezér.

Hirdetés

[Customads id=646335]

Bienerth Gusztáv

Most mindenesetre lássuk, mit érdemes tudni az egyetlen jelöltről, Bienerth Gusztávról. Az Orbán-kormány 61 esztendős turisztikai kormánybiztosa egy Rogán Antal tárcája által tett javaslat nyomán ült jelenlegi pozíciójába. Székfoglalója után a HVG.hu-nak azt nyilatkozta: Andy Vajna olyan fontos az országimázsnak, hogy „húsz kellene belőle”. A miniszterelnök turisztikai területen elhelyezkedő lányának is hízelgett, amikor vele kapcsolatban azt mondta, számítanak a külföldön tanuló vagy a szakmához kötődő, külföldön dolgozó fiatalokra.

Bienerth az ELTE jogi karán szerzett diplomát, majd még a rendszerváltozás előtt Bostonba ment a Harvard Egyetemre. Hazatérve alapító-vezetője volt a Price Waterhouse (később PricewaterhouseCoopers) könyvvizsgáló cég budapesti irodájának – ez a cég írhatta meg 2002-ben és az idén is a budapesti olimpiarendezés megvalósíthatósági tanulmányát, hogy aztán az ideit többször is százmilliókért adják el a megrendelő kormánynak. Itthon vezette még a magyar UNICEF-et és a Roland Berger Zrt. nevű tanácsadó cég élén is megjelent. Rövidke ideig a Nézőpont Intézet vezéreként is tündökölt.

A 2002 utáni időszakban a Kisteleki István nevével fémjelzett MLSZ nemzetközi dirigenseként „húzta meg magát” (mert nincs „rendes” vezető Magyarországon, akinek ne lenne köze a focihoz), illetve a FIFA és az UEFA egy-egy bizottságába is odakeveredett. A Nemzetközi Labdarúgó-szövetségben betöltött pozíciójáról viszont a Csányi Sándor vezette honi szövetség 2010 után, idő előtt visszahívta. Neve még a Groupama Aréna építésének háttértárgyalásai kapcsán is szerepelt egy cég képviselőjeként – 24 millió forintot kerestek a sokak szerint az internetről összeollózott szakértői anyaggal. Igazgatósági tagja annak a Ferencvárosnak, amely az úszószövetség élére jelöli. A Fradinak komolyan jegyzett, olimpiát megjárt úszója nincs. A tavaszi országos bajnokságon Joó Sára 50 m háton győzött.

Hirdetés

A médiában személyesen alig-alig szereplő üzletember még MLSZ-potentátként egy alkalommal vendég volt Havas Henrik televíziós talkshow-jában, és azzal büszkélkedett, milyen titkos tárgyalások eredményeként sikerült elhagynia a Coca-Cola regionális vezetői posztját. Ugyanekkor beszélt arról is, hogy ha hazánk nem nyer olimpiarendezést, 50 évvel lemarad régiós vetélytársaival szemben.

Forrás: Magyar Nemzet