Gyirmóton nyertünk a görögök ellen

Konsztanidisz és a csapatkapitány Hangya Szilveszter. Fotó: mlsz.hu

A magyar U21-es labdarúgó-válogatott 2-1-re legyőzte Gyirmóton Görögországot az Európa-bajnoki selejtezősorozat hétfői játéknapján.

Az első magyar lehetőségre az 5. percig kellett várni, egy látványos jobb oldali támadás végén Mervó Bence elől szögletre mentettek a vendégek. A folytatásban a görögök tettek szert labdabirtoklási fölényre, és alakítottak ki helyzeteket, a 12. percben például Funtas fejesét paskolta szögletre Nagy Gergely.

A magyar válogatott játékát az első negyedóra után meglehetősen sok pontatlanság jellemezte, körülményesen építgettük a támadásainkat, könnyű passzokat rontottuk, labdákat adtunk el, ez mind a görögök malmára hajtotta a vizet. A pontrúgásainkban sem volt kellő veszély, a vendégek egészen a hajráig veszélyesebben futballoztak. De mindez belefért, mert a 45. percben, első komoly lehetőségünkből megszereztük a vezetést: Mervó Bence szerzett labdát a görög 16-os előterében, egyből kitette a balösszekötő helyén beinduló Kalmár Zsoltnak, aki a lehető legjobb megoldást választotta, 13 méterről, a kifutó kapus fölött a kapu bal felső sarkába helyezett (1-0).

Kalmár Zsolt szerezte az első találatot. Fotó: mlsz.hu

A második félidőt jobban kezdtük, kevesebb volt a ki nem kényszerített hiba a játékunkban, elmaradtak a görög lehetőségek. Sőt, az 54. percben előttünk adódott helyzet, Kalmár a 16-os bal sarkától ívelt kapura, Kapino kapus a bal felső sarok elől ütötte szögletre a labdát. A félidő közepére valamelyest visszaesett a játékunk, a görögök tettek szert mezőnyfölényre, és a 75. percben sikerült egyenlíteniük: Bese Barnabás szabálytalankodott a 16-osunkon belül, a megítélt büntetőt Ioannidis értékesítette magabiztosan (1-1).

Nem sokáig volt döntetlen az állás, a 78. percben visszaszereztük a vezetést, Sallai Roland ívelt a jobb oldalról, szabadrúgásból a kapu elé, a védőjéről leváló Bese Barnabás fejesét még védte a kapus, de a magyar jobbhátvéd a kipattanót két lépésről a léc alá vágta (2-1). A hajrában a görögöknek volt ugyan egy-két veszélyes távoli lövésük, de a második góljukat nem tudták megszerezni, így a mieink, ha nem is szép játékkal, de nagyot küzdve mindhárom pontot begyűjtötték.

U21: VÉGE! 2-1-re nyertünk Görögország ellen Gyirmóton. Gólszerzőink: Kalmár és Bese #U21 #HUNGRE

Szerző: MLSZ – Magyar Labdarúgó Szövetség2015. november 16.

– A mai napon csapatként győztük le Görögországot, a mutatott szervezettséggel és a fegyelmezettséggel elégedett vagyok. A játékstílusunk nem mindig tetszett, az alapokban sok fejlődni valónk van, elsősorban a technikai képzettségben és a sebesség terén. Az elkövetkező időszakban elsősorban ezeken a területeken fogunk dolgozni – mondta Robert Kilin szövetségi edző az mlsz.hu-nak.