Győri győzelem Bukarestben

CSM_BucurestiBukarestben nyert a Győr a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában, vasárnap délután. A magyar együttes a román fővárosban két góllal bizonyult jobbnak a CSM Bucurestinél.

A magyar csapat nagyszerűen kezdett, percek alatt elhúzott 4-1-re. Az első félidő derekán öttalálatnyi volt a különbség (3-8), s bár a románok 9-6-ra felzárkóztak, a 25. percben a nagyszerűen irányító és szemfüles gólokat is szerző Kovacsics révén már öt gól volt a különbség (6-11). Mi több: a győriek világbajnok norvég kapusa, Grimsbö is bevette a hazaiak őrizetlenül hagyott hálóját (6-12). A pihenőre hatgólos győri vezetésnél vonultak a csapatok (8-14).

A második harminc perc nem jól indult vendégszempontból: a harcos hazaiak 15-12-re, majd 17-15-re javították az állást, sőt a 48. percben már csak minimális volt a magyar csapat előnye (18-19). A négyszer egymás után eredményes, összesen három büntetőt is biztos kézzel érvényesítő Alstad jóvoltából megint nőtt a gólkülönbség (18-21, 19-22), az 57. percre csaknem teljesen elfogyott a győriek előnye (21-22). A végét azonban jobban bírta mind testi, mind lelki erővel a magyar együttes, amely végül 24-22-re győzött.

[Customads id=646335]

Ambros Martín
nyilatkozata: „Nagyon fontos győzelem volt ez a mai, nemcsak a két pont miatt, hanem mert a saját játékunkra akartunk koncentrálni. Az első félidő nagyon jól sikerült, nagyobb gólkülönbséggel sikerült a szünetre vonulni, talán ez zavart meg bennünket. De a Bukarest kiváló játékosokból áll, hatalmasat küzdöttek az utolsó pillanatokig, nem akartak kikapni. De a kulcspillanatokban meg tudtunk újulni, és ennek köszönhetően győztünk. A csapatunk szépen fejlődik, de még mindig nem értük el a tudásunk legjavát, a teljes meccsen hoznunk kell majd a jó formát. De még mindig van közel három hónap a szezon legvégéig, így van időnk.

Sikerével az élre ugrott a Győr, amelynek végső helyezése a Buducnost Podgorica (montenegrói)-Midtjylland (dán) meccs kimenetelétől függ.

Férfi kézilabda BL, középdöntő, 2. csoport, 10. forduló:

CSM Bucuresti (román) – Győri Audi ETO KC 22-24 (8-14)
Gól: Gulldén 8, Manes 6, Bradeanu 2, Bazaliu 1, Curea 1, Martin Brenguer 1, Rodrigues Belo 1, Tortensson 1, Varzaru 1, ill. Löke 5, Sulland 5, Alstad 4, Kovacsics 3, Amorim 3, Groot 2, Broch 1, Grimsby 1.

Buducnost Podgorica (montenegrói)-Midtjylland (dán) 17.00
Sävehof (svéd)-Vardar Szkopje (macedón) 26-29 (14-14)

Az állás: 1. Győr 15 pont/10 mérkőzés, 2. Szkopje 14/10, 2. Podgorica 13/9, 4. Bucuresti 9/10, 5. Midtjylland 5/9, 6. Sävehof 2/10

Forrás: gyorietokc/MTI