Győri siker Dunaújvárosban

Eduarda Amorim hat, míg Szalai Babett öt gólt szerzett. Fotó: Kovács Anikó/gyorietokc.hu

Eduarda Amorim (18) hat, míg Szalai Babett (13) öt gólt szerzett. Fotó: Kovács Anikó/gyorietokc.hu

A női kézilabda NB I-ben az elején jól tartotta magát a Dunaújváros a címvédő ellen, de a végére 8 gólos különbséget kialakítva győzni tudott a Rába-parti egyesület.

A dunaújvárosi Kovács Anna két találatával kezdődött a mérkőzés, majd a 6. percben Eduarda Amorim labdaszerzése után Orbán Adrienn szerzett először vezetést a Győri Audi ETO KC-nak (4-5). Az első játékrész derekán előbb Cifra Anita beállóból volt eredményes, majd Amorim először növelte háromra a vendégek előnyét (7-10). Két perc alatt villámgyorsan kiegyenlített a Dunaújvárosi Kohász, Kovács Anna büntetője után két gyors gólt szereztek a hazaiak (10-10).

A Győr egy 5-1-es sorozattal válaszolt, két Amorim gól mellett betalált Nora Mörk, Puhalák Szidónia és Cornelia Groot is. A hajrában Termány Rita góljára és Kovács Anna duplájára  Yvette Broch és Amorim tudott válaszolni (14-17).

Görbicz Anita védekezik Kovács Annával szemben. Fotó: Kovács Anikó/gyorietokc.hu

A második félidő elején Jana Knedlikova zsinórban három győri gólt szerzett (16-20). Újabb két gólváltás után simét beindult a győri henger, a vendégek egy 4-0-ás sorozattal igyekeztek pontot tenni a mérkőzés végére (18-26), ám arra nem számítottak, hogy a Dunaújváros felveszi a kesztyűt. Zdravko Zovko együttese egy 4-0-ás sorozattal válaszolt, így a házigazdák visszajöttek négy gól közelségbe (22-26).

A hajrában a Győr egy 5-0-ás sorozattal végzett ellenfelével, a végén Karink Szabina egy duplával szépített.

Tóth Gabi: „Nagy küzdelemben győztünk, megint a második félidőnk volt jobb. A védekezés lehetne még jobb is, de ha egymást segítjük, sikerül javítani.”

Ambros Martín: „Nem valós a mai különbség a csapatok között, mi most egy nehéz periódusban vagyunk, ennek ellenére nyertünk, de nem a legjobb teljesítményt nyújtottuk. A védekezés nem volt jó a meccs elején, támadásban azonban jól játszottunk. A második félidőben feljavult a védelmünk.”

K&H női kézilabda liga7. forduló:

Dunaújvárosi Kohász KA – Győri Audi ETO KC 25-33 (14-17)

Dunaújváros: Csapó, Oguntoye (kapusok), Cifra 1, Dávid-Azari 1, Gindeli, Hornyák B., Karnik 3, Klujber, Kovács A. 8 (3), Micijevic 1, Molnár 1, Nick, Rácz-Vincze, Szalai B. 5, Takács D., Termány 5.
Győr: Grimsbö, Kiss (kapusok), Amorim 6, Bódi, Broch 4, Görbicz 1 (1), Groot 3, Hársfalvi, Hudák, Knedliková 5, Korsós, Mörk 5, Orbán 3, Puhalák 1, Tóth G. 5, Varga E.