Győri vereség a Schiótól

Győr, 2017. január 19. A győri Török Ágnes Zsuzsanna (b) és Martina Bestagno (j) az olasz Schio játékosa a női kosárlabda Euroliga kilencedik fordulójában játszott CMB Cargo UNI Győr - Schio mérkőzésen a győri egyetemi sportcsarnokban 2017. január 19-én. Győr-Schio 46-91. MTI Fotó: Krizsán Csaba

A győri Török Ágnes Zsuzsanna (b) és Martina Bestagno (j) az olasz Schio játékosa küzd a labdáért a győri egyetemi sportcsarnokban. MTI Fotó: Krizsán Csaba

A Győr hazai pályán 45 pontos vereséget szenvedett az olasz Schiótól csütörtökön a női kosárlabda Euroliga kilencedik fordulójában. Az Európa Kupában a Cegléd hét góllal nyert a Riga ellen.

A forduló előtt a Győr egy győzelemmel és hét vereséggel a hetedik helyen állt, míg az olaszok 3/5-ös mérleggel az ötödik helyről várták a folytatást.

A Rába-partiak már az első negyedben tetemes hátrányba kerültek, a nagyszünetig tíz pontra tudták megközelíteni ellenfelüket (36-46). Fordulás után a vendégek 16 pontjára csak kettővel tudott válaszolni a Győr, ezzel már a harmadik negyedben eldőlt a mérkőzés.

Völgyi Péter vezetőedző együttese jövő szerdán a török Fenerbahcéhoz látogat.

A csoportkör végén az első négy továbbjut a negyeddöntőbe, az ötödik és hatodik az Európa Kupában folytatja, az utolsó két együttes pedig befejezi szereplését.

Völgyi Péter: „A Schio mindenben jobb volt nálunk, gratulálok nekik. Az első percekben sokat kapkodtunk, ha ott higgadtabbak vagyunk, talán szorosabb az első félidő, s az egész meccs is. Nekünk ez tanuló év az Euroligában. Minimális esélyünk van elérni az Európa-kupát érő helyek valamelyikét, így még inkább a bajnokságra kell koncentrálnunk.”

Női kosárlabda Euroliga, A csoport, 9. forduló:

CMB Cargo UNI Győr – Schio 46-91 (15-30, 21-16, 6-28, 4-17)
Győr: Kiesel 4, Simon Zs. 11, LIKHTAROVIC 16/6, Hruscaková 2, Goree 7. Csere: Varga Zs. 2, Török Á. 2, Markó 2.
Schio: MARTINEZ 12/6, Anderson 9, ZANDALASINI 8, MACCHI 17/9, MIYEM 14. Csere: Gatti 3/3, Masciadri, SOTTANA 13/9, Ress 6, Bestagno 6, Tagliamento 3/3.
Legtöbb lepattanó: Hruscakova 5, ill. Gatti 5.
Legtöbb assziszt: Kiesel és Simon 2-2, ill. Miyem és Zandalasini 5-5.

Győr, 2017. január 19. A győri Taccjana Lihtarovics (k), valamint Cecilia Zandalasini (b) és Laura Macchi, az olasz Schio játékosai a női kosárlabda Euroliga kilencedik fordulójában játszott CMB Cargo UNI Győr - Schio mérkőzésen a győri egyetemi sportcsarnokban 2017. január 19-én. Győr-Schio 46-91. MTI Fotó: Krizsán Csaba

A győri Taccjana Lihtarovics (k), valamint Cecilia Zandalasini (b) és Laura Macchi, az olasz Schio játékosai a női kosárlabda Euroliga kilencedik fordulójában játszott CMB Cargo UNI Győr – Schio mérkőzésen a győri egyetemi sportcsarnokban. MTI Fotó: Krizsán Csaba

Hétpontos ceglédi előny a nyolcaddöntőben

A Cegléd hazai pályán hét ponttal legyőzte a lett Rigát csütörtökön a női kosárlabda Európa Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A ceglédiek előzőleg 4/2-es győzelmi mérleggel jutottak tovább a csoportkörből, a rigai gárda ugyanilyen mutatóval került a legjobb 16-ba.
A magyar csapat a harmadik negyedben már 59-41-re is vezetett, ám előnye a hajrában jelentősen megcsappant. A csütörtöki meccs hőse az egyaránt 18 pontos Nagy-Bujdosó Nóra és Katona Szidónia volt.
A visszavágó egy hét múlva lesz Rigában.