Győzelem és csoportelsőség Portugáliában

hunpor_meccs440A remekül hajrázó magyar férfi kézilabda-válogatott – számára tét nélküli mérkőzésen – 26-25-re győzött a portugál csapat otthonában Európa-bajnoki selejtezőn, és ezzel csoportelsőként jutott tovább.

Hat újoncot avatott a magyar válogatott és jobbára vezetett is a mérkőzés elején, Ancsin Gábor többször is eredményes tudott lenni. Zsinórban dobott három góllal fordított a házigazda együttes. Ezt követően magyar percek következtek, de 6-8 után megint a portugálok használták ki a mieink bizonytalanságait, és a 24. percre 13-10-es előnyt építettek föl. Balogh Zsolt után Lékai Máté is kihagyott egy-egy büntetőt, a mienken pedig kiütközött az összeszokottság hiánya és szünetre három gólos hátrányba kerültek.

A portugálok gyors játékukkal, és főként Duarténak köszönhetően tartották, sőt növelték is előnyüket, de a 45. percre két gólra csökkentette hátrányát a magyar együttes, Bartucz László jól szállt be a játékba a kapuban. Följebb zárkózni azonban nem sikerült, 23-20-nál emberhátrányba került a magyar csapat, de csökkenteni tudta hátrányát, és 23-21-nél az 52. percnél portugál időkérés következett. Ezt két újabb magyar gól követte, az 54. percre egyenlített a magyar csapat! Bodó Richárd góljával már vezettünk az 58. perc végén, amikor újabb portugál időkérés jött (24-25). Bodó ismét eredményes tudott lenni, a végén Bartucz még egy bravúrt bemutatott, Talant Dujshebaev pedig 21 másodperccel a vége előtt két gólos vezetésnél kérhetett időt. Spinola még gólt szerzett a dudaszó pillanatában, de ez már nem számított, ismét egy góllal verte Portugáliát a magyar válogatott, és már biztos csoportelső.

Talant Dujshebaev szövetségi kapitány: – Gratulálok a fiúknak, boldog és büszke vagyok rájuk! Elégedett is lehetek, hiszen a fiatalok meghálálták a bizalmat, és öt gólos hátrányból fordítva megnyerték a meccset. Olyan erényeket csillogtattak a mai napon, amivel teljesen nyílttá tették a keretet az Európa-bajnokságot illetően. Szombaton Győrött Ukrajna ellen is a győzelem a cél, hiszen minden tétmérkőzést meg akarunk nyerni, ezt a győzelmi vágyat szeretném látni a játékosokon is.

Sótonyi László edző: – Kevesebb labdát adtunk el az utolsó negyedórában, kevesebbet tudtak indulni a portugálok, feljavult a védekezés a kapusteljesítmény is. Nagyon büszkék vagyunk, hogy hét újonccal is győzni tudtunk.

Férfi Eb-selejtező, 5. csoport, 5. forduló:

Portugália-Magyarország 25-26 (15-12)
Gól: Duarte 10, Antunes 4, Spinola 4(1), Pereira 2, Pesqueira 2, Portela 2, Marques 1, ill. Bodó 5, Ancsin 3, Balogh 3(2), Gazdag 3(2), Lékai 3, Pásztor Á. 3, Hegedűs 2, Faluvégi 2, Bánhidi 1, Szöllősi Ba. 1.

Oroszország-Portugália 14.00, Moszkva

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Magyarország 10 pont/5 mérkőzés, 2. Portugália 4/5 (150-141), 3. Oroszország 4/4 (109-107), 4. Ukrajna 0/4.