Győzelemmel biztosan csoportelső a Győr

Amennyiben a címvédő Győr szombaton hazai pályán nyer a szlovén Krim Mercator Ljubljana ellen, az élen végez csoportjában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében.

A győriek az előző idényben otthon és idegenben is 17 góllal győzték le szlovén ellenfelüket, egy hónapja pedig 11 találattal bizonyultak jobbnak Ljubljanában, vagyis a papírforma szerint újabb magabiztos sikerre van kilátás.

A házigazdáknál a sérült norvég Nora Mörk továbbra sem léphet pályára, a brazil Eduarda Amorim visszatérésére azonban van esély.

Ha az ismét egyre jobb formában játszó magyar bajnokcsapat újabb két pontot szerez, a montenegrói Buducnost Podgorica lesz az ellenfele a negyeddöntőben.

A Ferencváros vasárnap a német bajnok Bietigheim otthonában szerepel a középdöntő utolsó fordulójában, de ha nyer, valószínűleg akkor is csak harmadik lesz a 2. csoportban, mert az egymás elleni eredmények a Metz együttesének kedveznek.

Az már szombaton eldőlhet, hogy ki lesz az FTC ellenfele a negyeddöntőben, ugyanis az 1. csoportban harmadik orosz Rosztov-Don a második helyezett román CSM Bucuresti csapatát fogadja. A két csapat eddig ugyanannyi pontot gyűjtött, vagyis ez a találkozó dönt a végső helyezésükről. Bukarestben 22-22-es döntetlen született.

Érdekesség, hogy a CSM Bucuresti másfél év elteltével kapott ki ismét a román bajnokságban: az SCM Craiova szerdán 23-21-re győzte le a címvédőt.

Női Bajnokok Ligája, középdöntő, 6. (utolsó) forduló:

Szombat

1. csoport: Győri Audi ETO KC-Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 17.30

Az állás: 1. Győri Audi ETO KC 14 pont, 2. CSM Bucuresti (román) 13 (258-221), 3. Rosztov-Don (orosz) 13 (241-208), 4. Nyköbing FH (dán) 5 (220-260), 5. Krim Mercator Ljubljana 5 (218-260), 6. FC Midtjylland (dán) 4

Vasárnap

2. csoport: SG BBM Bietigheim (német) – FTC-Rail Cargo Hungaria 17.00

Az állás: 1. Vardar Szkopje (macedón) 16 pont, 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 12 (259-238), 3. Metz HB (francia) 12 (234-227), 4. Buducnost Podgorica (montenegrói) 8, 5. Thüringer HC (német) 4, 6. SG BBM Bietigheim 2

Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmények rangsorolnak a középdöntő végén.