Győzelemmel kezdett a Debrecen és a Videoton is

A fehérvári Géresi Krisztián (j) és a moldáv Andrij Slinkin a felcsúti Pancho Arénában. MTI Fotó: Kovács Tamás

A labdarúgó Európa Liga selejtezőjének első fordulójában a Videoton hazai pályán, míg a Debreceni VSC idegenben nyert magabiztosan. AZ MTK Budapest Kazahsztánban ért el 1-1-es döntetlent, a fővárosi gárda egy hét múlva Gyirmóton fogadja az Aktobét.

Tisza Tibor átadásából Szakály Péter már a találkozó elején megszerezte a vezetést a Debrecennek, amely a folytatásban is fölényben játszott és számos helyzetet kialakított.

Tisza a 34. percben Ferenczi János beadását, a szünet után pedig Szakály átadását értékesítette, és végül Szakály is duplázni tudott, miután a hajrában gólt szerzett a nyáron igazolt bosnyák Ognjen Djelmic passzából. Az 5-0-s végeredményt az ugyancsak a közelmúltban szerződtetett szerb Danilo Sekulic állította be.

A mérkőzésen a hazaiaknál kezdőként lépett pályára a 42 éves Damiano Tommasi, aki korábban 25 alkalommal szerepelt az olasz válogatottban, és pályafutása legjobb időszakát az AS Romában töltötte. A védekező középpályás 2009-ben visszavonult, jelenleg az olasz labdarúgók érdekvédelmi szervezetének elnökeként tevékenykedik, de a La Fiorita együttesében már tavaly is szerepelt az EL-selejtezőben, sőt gólt is szerzett.

A Debrecen következő ellenfele a fehérorosz Torpedo-Belaz Zsodino lehet.

Európa Liga-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés:

La Fiorita (San Marinó-i) – Debreceni VSC-TEVA 0-5 (0-2)
Gól: Szakály P. (5., 83.), Tisza (34., 49.), Sekulic (89.)

[Customads id=646335]

Háromgólos előnyt szerzett a Videoton

A fehérvári együttes – amely egyelőre nélkülözte az Európa-bajnokságon szereplő magyar válogatott két védőjét, Juhász Rolandot és Lang Ádámot – végig fölényben futballozott a felcsúti Pancho Arénában, az első félidőben a 20 éves Géresi Krisztián találatával szerzett vezetést.

A fordulást követően nem sokkal emberelőnybe került a magyar csapat, sokáig nem tudta gólra váltani a fórt, végül a hajrában Feczesin Róbert duplájával gyakorlatilag biztosította továbbjutását. A második találat előtt a Videoton már kettős emberelőnyben volt.

Európa Liga-selejtező 1. forduló, 1. mérkőzés:

Videoton FC – FC Zaria Balti (moldovai) 3-0 (1-0)
Gól: Géresi (18.), Feczesin (88., 90+4.)
Kiállítva: Picusciac (52., FC Zaria Balti), Suvorov (90+2., FC Zaria Balti)

Idegenbeli döntetlennel kezdett az MTK

Az MTK Budapest 1-1-es döntetlent játszott a kazah Aktobe otthonában a labdarúgó Európa Liga-selejtező első fordulójának első mérkőzésén.

30. perc: Gera Dávid tette le Nikacs elé a labdát, aki a jobb oldalon egészen az alapvonalig lecselezte magát, beadását pedig Torghelle Sándor pofozta a hálóba (0-1).

44. perc: Didar Zalmukan, a jó irányba mozduló Hegedüs mellett, a jobb alsó sarokba lőtt (1-1).

Teodoru Vaszilisz: – Az első félidőben jobbak voltunk, el is dönthettük volna a mérkőzést. A második játékrészben már nem úgy jött ki a lépés, ahogyan azt szerettük volna. A kazahok bajnokság közben, meccsben vannak, rajtunk pedig érződőtt a meccshiány.

Aktobe – MTK Budapest 1-1 (1-1)
Gól: Zalmukan (44., 11-es), illetve Torghelle (30.)