Győzelemmel kezdett a Győr Macedóniában

Csak az ETO! - hűséges győri szurkolók Szkopjéban.

Csak az ETO! – hűséges szurkolók Szkopjéban. Fotó: Győri Audi ETO KC fb-oldal

Magabiztos győzelmet aratott a Győri Audi ETO KC a macedón Vardar Szkopje otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája első fordulójában.

A Győrt az előző idény negyeddöntőjében a Vardar búcsúztatta. Félelmetes hangulattal találta magát szembe a magyar csapat, ennek ellenére bátran kezdett. Gyorsan kétgólos előnyre tett szert a Győr, és ezt sokáig őrizte. A 15. percben 5-8-nál időt kértek a hazaiak, de továbbra sem tudták feltörni a győri védelmet. Heidi Löke nagyon élt a támadófalban, sorra dobta a gólokat, így aztán nem volt meglepő a magyar csapat szünetbeli vezetése. A győrieknek gondot jelentett, hogy Kari Aalvik Grimsbö ujjsérülés miatt kiesett, így Kis Éva állt a kapuba.

A második félidő elején tovább nőtt a különbség, a 39. percben, 14-19-nél időt kért a Vardar. Hiába: az Audi csak robogott tovább, esélyt sem adva a Szkopjének a pontszerzésre. Az addig pokoli hangulat is alább hagyott, ezen az estén annyival jobbak voltak a vendégek. A hajrában Eduarda Amorim kapott piros lapot felugró játékos meglökéséért. A meccs utolsó három gólját a hazaiak lőtték.

A 2013-as és 2014-es BL-győztes Győr áprilisban több kulcsjátékosa nélkül simán kikapott a macedón fővárosban, most viszont hengerelt, pedig a szülése után visszatérő Görbicz Anita most csak a cserepadon ült.

Az „erődemonstrációt” tartó Győr jövő vasárnap a dán Midtjylland csapatát fogadja.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, 1. forduló

C csoport:

Vardar Szkopje (macedón)-Győri Audi ETO KC 22-27 (10-13)
Gól: Sokac 5, Penezic 4, Damnjanovic 3, Lekic 3, Lazovic 2, Althaus 1, Covic 1, Dembele 1, Khmyroca 1, Radicevic 1, ill. Kovacsics 6, Löke 5, Tomori 4, Sulland 4(3), Groot 3, Bognár-Bódi 2, Planéta, Amorim, Knedliková 1-1.