Győzelemmel kezdte a középszakaszt a Fehérvár

A Fehérvár 2-1-re győzött a bolzanói Südtirol Alperia otthonában az osztrák jégkorongliga (EBEL) középszakaszának pénteki nyitófordulójában.

Fotó: Ecseri Zoltán/fehervarav19.hu

Meland kiállításával indult a Fehérvár AV19 bolzanoi vendégjátéka a középszakasz első fordulójában, jól is forgattak a hazaiak a fórban, ám végül Music felszabadított, majd csak távoli lövésekig jutottak a Rókák. A kiegészülés után kiegyenlített játék folyt a jégen, aztán Petan lövését kellett hárítani Carruthnak.

A kevés lehetőséget hozó harmad végi játékot egy fehérvári gól törte meg: Latendresse vette észre Jeff LoVecchiot a kapu előtt, aki egy közeli lövéssel megszerezte a vezetést csapatunknak (0-1).

A második harmad elején villámgyorsan egyenlítettek a hazaiak: Austin Smith pöccintette rá a korongot, megtréfálva ezzel Carruthot (1-1). A másik oldalon is akadt dolga Tuokkolának, Vincze került helyzetbe, majd Sárpátki ért bele a játékszerbe, de mellé pattant. Luttinen és Sárpátki összjátéka után szerezhette volna meg második találatát a Fehérvár AV19, egy kontra után újra Smith volt akcióban, de Carruth a lepkéssel hatalmasat védett.

Hári szerzett korongot három és fél perccel a mérkőzés vége előtt a palánknál, a lövése után kipattanót pedig Kóger Dániel vágta a hálóba (1-2). Másodszor is egyenlíthetett volna a dél-tiroli együttes, Gartner ziccerét viszont Carruth oldalra tolta.

EBEL, középszakasz, alsóház:

HCB Südtirol Alperia (olasz)-Fehérvár AV19 1-2 (0-1, 1-0, 0-1)
Gól: Smith (), ill.  Lovecchio (19.), Kóger (57.)

A hatcsapatos alsóházból az első két helyezett csatlakozik majd a negyeddöntő mezőnyéhez az egykörös középszakaszt követően.

Kiütéses győzelemmel élre állt a DVTK

A DVTK Jegesmedvék címvédő és alapszakaszgyőztes csapata élre állt a jégkorong Erste Liga középszakaszának felsőházában, miután pénteken 6-2-re legyőzte a vendég Újpestet.

A két együttes négy alapszakaszbeli összecsapásából háromszor a lila-fehérek ünnepelhettek.

Mikael Tisell, DVTK: „Nagyon elégedett vagyok a ma esti teljesítményünkkel, a fiúk maximálisan hozták a megbeszélteket. Az elejétől kezdve fókuszáltak voltunk, min a védekezésünk, mind a támadásunk jól működött ma. Fontos volt a mai győzelem a legutóbbi meccs után, remélem sikerül megőriznünk ezt a tüzet, a hétfői meccsen nagy szükségünk lesz rá.”

Szilassy Zoltán, Újpest: „Nem kezdtük jól a mérkőzést, az első játékrészben hatalmasakat hibáztunk. Az első gólt a házigazda szerezte, és ugyan sikerült kiegyenlíteni, erre jött is rögtön a válasz két gól formájában, ezután csak szaladtunk az eredmény után. Sokat kell még dolgoznunk a védelmünkön, szeretném, ha a rájátszásra sokat javulnánk ezen a téren, de még sok munka áll előttünk.”

Erste Liga, középszakasz

Felsőház:

DVTK Jegesmedvék-UTE 6-2 (4-1, 0-0, 2-1)
Gól: Tóth Gergő (3.), Galanisz Nikandrosz (9.), Peter Sakaris (9.), Jarko Leppanen (13., emberelőnyben), Vas János (47., 53.), ill. Benk András (8.), Anze Ropret (59.)

Dunaújvárosi Acélbikák-MAC Budapest 6-3 (1-1, 2-0, 3-2)
Gól: Orbán Attila (10., emberelőnyben), Silló Arnold (23.), Novotny Dominik (40., emberelőnyben), Jesse Ray Dudas (43., emberhátrányban), Becze Tihamér (53.), Hugo Turcotte (59., emberelőnyben), Odnoga Mátyás (60.),ill. Bodó Christopher (1., 43., emberhátrányban)

1. DVTK Jegesmedvék 3 2 – – 1 12- 7 10 pont
2. MAC Budapest 3 2 – – 1 14-12 8
3. Dunaújvárosi Acélbikák 3 2 – – 1 15-11 7
4. UTE 3 – – – 3 10-21 0
A DVTK 4, a MAC 2, míg a Dunaújváros 1 bónuszponttal kezdte meg a középszakaszt.

Forrás: fehervarav19.hu/MJSZ