Győzelmével a Final Sixben az Eger

Budapest, 2017. április 5. A 2017-es vizes világbajnokság központi budapesti létesítménye, a Dagály Úszóaréna díszkivilágításban 2017. április 5-én. Száz nap van hátra a 17. FINA Világbajnokság kezdetéig, ezt jeleníti meg a kivilágítás. MTI Fotó: Kovács Tamás

Május 25-27. között a Duna Arénában rendezik meg a férfi vizílabda Bajnokok Ligája hatos döntőjét. MTI Fotó: Kovács Tamás

A ZF-Eger biztosította helyét a férfi vízilabda Bajnokok Ligája hatos döntőjében, miután a csoportkör szerdai játéknapján 8-4-re legyőzte a Partizan Beogradot. A Szolnoki Dózsa az Olympiakosz vendégeként aratott 6-4-es győzelmével egy fordulóval a vége előtt kiharcolta a csoportelsőséget.

Egerben a szerb együttes lőtte az első gólt, és bár 2-1-nél az egrieknél volt az előny, a nagyszünetben újra a Partizan vezetett (2-3). A harmadik negyedben azonban megfordította az állást az elmúlt idényben a BL-ben hatodik Eger, a záró felvonásban pedig tovább növelte a különbséget, és végül négy góllal győzött.

Dabrowski Norbert: „Megvan, amiért egész évben dolgoztunk! Fáradtak voltunk, de voltak még tartalékaink, amit kiderült a második félidőben. Nem voltunk frissek, ők igen, de ez nem számít, örülök a győzelemnek! ”

Hárai Balázs: „Ezért kezdtük a munkát, ezért dolgoztunk. Nehéz volt ellenük, hiszen sohasem adják fel, de nyertünk, és ez a lényeg.”

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 9. forduló

B csoport:

ZF-Eger — Partizan Beograd (szerb) 8-4 (0-1, 2-2, 4-1, 2-0)
Gól: Vapenszki 2, Csucskovics 2, Kovács G., Lőrincz, Erdélyi, Hosnyánszky, ill. Lazics 2, Drasovics, Jankovics.

CNA Barceloneta (spanyol) — Hannover (német) 12-10 (6-2, 2-3, 3-2, 1-3)
Pro Recco (olasz) — Jug Dubrovnik (horvát) 9-5 (2-2, 1-0, 3-2, 3-1)

A csoport állása: 1. Pro Recco 27 pont, 2. Dubrovnik 17, 3. Eger 15, 4. Barceloneta 11, 5. Partizan Beograd 4, 6. Hannover 3

Az április 26-i utolsó fordulóban az Eger a Dubrovnikot fogadja, így akár a második helyen is zárhat.

Csoportelső és elődöntős a Szolnok

Az Olympiakosz vendégeként aratott 6-4-es győzelmével egy fordulóval a vége előtt kiharcolta a csoportelsőséget és az ezzel járó elődöntős szereplést a Szolnok.

A két csapat azonos pontszámmal vágott neki a szerdai találkozónak abban a tudatban, hogy a győztesnek nem kell vízbe ugrania a hatos döntő első napján, hanem már biztos elődöntősként várhat ellenfélre. Rendkívül kemény csatát, komoly küzdelmet láthatott a közönség kevés góllal, de időnként igazán klasszis megoldásokkal.

A Szolnok nagyszerű védekezésének köszönhetően kétgólos előnnyel „fordult rá” a zárónegyedre, ehhez kellett Nagy Viktor hatalmas bravúrja emberhátrányban, valamint Kis Gábor, majd Vámos Márton parádés találata.

A negyedik negyedben rendkívül idegessé váltak a görögök és sokat hibáztak, de a Szolnok is elrontott két emberelőnyt. A vendéglátók ötméteresből kerültek „lőtávolba”, később azonban a magyar oldalon is érkezett a büntető, melynél Varga Dénes kíméletlenül bombázott a léc alá. Ezzel másfél perccel a vége előtt eldöntötte a találkozót.

Cseh Sándor: „A csoportelső egyből elődöntőbe jut, így tulajdonképpen negyeddöntőt vívtunk a legutóbbi kiírás döntősével, amely csak tovább erősödött azóta. Tudtuk, hogy az Olympiakosz hazai uszodája rettegett, nagyon nagy tett ilyen medencében és hangulatban győzni. Az lehet a titka, hogy ilyen miliőben is a megbeszéltek szerint játszottunk, megvoltak az egyéni pluszteljesítmények is, mindent beleadtak a fiúk. Nagyon keményen, fegyelmezetten, nagy akarással, igazi csapatként működtünk, és nagy győzelmet arattunk. Boldog, még inkább büszke vagyok. A csoportgyőzelem jelentős előrelépés.”

A csoport:

Olympiakosz (görög) — Szolnoki Dózsa-Közgép 4-6 (0-1, 2-2, 1-2, 1-1)
Gól: Funtulisz 2, Geniduniasz, Milonakisz, ill. Varga Dénes 2, Mezei, Prlainovics, Kis G., Vámos.

Az OSC-Újbuda hozta a kötelezőt

Az újbudai csapatnak mindenképpen szüksége volt a győzelemre ahhoz, hogy maradjon esélye az utolsó fordulóra a Final Sixbe jutást illetően, különösen azután, hogy az előtte álló, jelenleg harmadik Brescia Berlinben nyert a Spandau ellen.

A magyar együttes le is gyűrte szerdai ellenfelét, de nem könnyen. Az első és a második negyedet 3-2-re nyerte meg, majd két döntetlennel zárult játékrész következett.

Tóth László: Szemmel látható volt, fáradt benyomást keltették a fiúk. Első-második negyedben picit jobban figyelünk, ziccerinket kihasználjunk, hamar kialakulhatott volna a megnyugtató előny, más lett volna. Így végig kellett izgulni, nehogy döntetlen legyen, de kulcsszituációkban megint sikerült javítani, hoztuk a meccset, ami kötelező elvárás volt. Megyünk, csináljuk tovább.”

A-Híd OSC-Újbuda — Nice (francia) 11-9 (3-2, 3-2, 2-2, 3-3)
Gól: Bátori 4, Zalánki 2, Nikics 2, Seman, Gór-Nagy, Salamon, ill. Bruyere 4, Hansen 2, Izdinsky 2, Csakics.

Spandau (04 (német) — Brescia (olasz) 10-14 (3-5, 3-2, 4-7, 0-0)

A csoport állása az utolsó forduló előtt: 1. Szolnok 25 pont, 2. Olympiakosz 22, 3. Brescia 14, 4. OSC 12, 5. Spandau 4, 6. Nice 0

A 10. fordulóban – április 26-án – az OSC a Szolnokkal játszik vendégként, a Brescia pedig az Olympiakoszt fogadja.

Forrás: MTI/waterpolo.hu