Győzelmével a továbbjutás küszöbén a Fehérvár

KTE_albaAz Alba Fehérvár 80-72-re nyert a Kecskemét vendégeként a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének szombati második mérkőzésén, így egy siker választja el a továbbjutástól.

A párharc első mérkőzésén a Kecskemét sok gondot okozott az Albának, a győzelemhez is közel állt, ám végül a hosszabbításban megnyerte a meccset a Dzunic-csapat. A negyeddöntő második összecsapása Ivosev büntetőivel – amiből csak egy talált utat a célba – indult Keller faultja után, a vendégektől Shepard közelről szerezte az első pontokat. Karahodzic középtávolija és Ivosev triplája 8-4-re módosította az állást a harmadik perc közepén, a negyed feléhez érkezve azonban már 8-10 állt az eredményjelzőn Keller, Lóránt és Mohammed pontjai után. Ezt követően a döntetlen-hazai vezetés sorminta következett, mígnem a tízedik perc elején Farr kétpontosával újra az Alba vezetett, és végül 17-20-nál telt le az idő. Karahodzic és Pongó Martin dupláival indult a KTE a második etapban, a vendégeknél Lóránt váltotta pontokra Taylor passzát (21-22).

Fej-fej mellett haladtak továbbra is a csapatok, hol egyik, hol másik oldalon volt a minimális előny. Pongó sikeres tripláját követően (29-26) 6-0-s szériával fordított az Alba a hetedik perc elején, Lóránt négy ponttal vette ki a részét ebből. A nagyszünet előtti utolsó minutumban Derasimovic büntetője után újra a hazai együttes vezetett (38-37), a félidőre azonban döntetlennel mehettek a felek Mohammed jó középtávolija miatt (40-40).

Két perc alatt 6-0-val kezdett be a KTE a második félidő elején (46-40). Lóránt és Mohammed tripláival zárkózott az Alba, a negyed derekához érkezve kettő maradt közte (52-50). Ekkor állt azonban a legközelebb egymáshoz a két együttes ebben a periódusban, Dukanovic büntetőkből célzott jól, Pongó Martin pedig közelről nem hibázott Mohammed kihagyott középtávolija után (56-50). Lóránt kétpontosa zárta a negyedet, aminek köszönhetően 60-56-ról kezdődhetett az utolsó felvonás. Amiben Farr és Taylor triplái jelentették az első kosarakat, miután Ivosev büntetői és Dukanovic hármasa sem volt pontos három perc elteltével (60-62).

A maradék hét percet két részre lehetett osztani: az első három minutumban 11-0-s rohamot produkált a hazai gárda, így Ivosev öt pontja után 71-62-re módosult az állás. Az utolsó öt percben azonban nem működött jól a hazaiak támadójátéka, mindössze Derasimovic egyetlen büntetője volt jó, ezt pedig természetesen az Alba kihasználta és 18-1-es sorozattal megnyerte a második találkozót is (72-80) – tudósított a BB1.hu.

Férfi kosárlabda NB I, negyeddöntő, 2. mérkőzések:

KTE-Duna Aszfalt — Alba Fehérvár 72-80 (17-20, 23-20, 20-16, 12-24)
KTE: Pongó Ma. 14/6, Pongó Má. 4, Derasimovic 14, Ivosev 13/6, Karahodzic 13. Csere: Mészáros 6, Dukanovic 4, Hegedűs 4, Molnár -.
Alba: B. Taylor 11/3, Mohammed 19/3, Shepard 10, Lóránt 20/6, Keller Á. 4. Csere: Farr 14/3, Keller I. 2, Varga M. -.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0 az Alba Fehérvár javára.

Kaposvári KK — Falco KC Szombathely 78-71 (14-13, 23-17, 21-16, 20-25)
Kaposvár: Wisseh 11/3, Fodor 5, Frazier 9/3, Cooke 14/6, Hendlein 24. Csere: Baki 7/3, Grebenár 6, Papp 2.
Falco: Govens 21/3, Váradi 9/3, Barham 11, Pustahvar 8/3, Tóth N. 7. Csere: Bognár -, Medford 3, Simon -, Kovács 4, Zigeranovic 8.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1-1.

Szolnoki Olaj — Zalakerámia ZTE KK 94-77 (16-24, 25-8, 24-27, 29-18)
Szolnok: Pavlicevic 20/15, Vojvoda 18/6, Barnies 8/6, Eilingsfeld 10, Andric 11. Csere: Popovic 16, Borisov 11/3, Frikker -, Tóth Á. -.
ZTE: Ubilla 21/9, Norfleet 13/6, Benke 5/3, Szabó Zs. 19/9, Drungilas 4. Csere: Mohácsi 11/9, Wright 4, Kis R.

PVSK-Pannonpower — Egis Körmend 82-88 (29-18, 23-23, 15-27, 15-20)
PVSK: Nelson 18/6, Supola 20/6, Smith 21/6, Budimir 11/3, Sejfic 4. Csere: Harazin 2, Halász 2, Bíró 4.
Körmend: Gibbs 15/9, Smith 23/9, Kromah 6, Allen 20/3, Csorvási -. Csere: Petty 19, Németh Á. -, Ferencz 5/3, Doktor –