Győzött a Löwen és a Barcelona

A 77-es Lazarov 7 gólt szerzett

A 77-es Lazarov 7 gólt szerzett Császárék ellen

A Rhein-Neckar Löwen a Szeged, míg a Barcelona a Veszprém csoportjában nyert hazai pályán a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének szerdai játéknapján.

A német együttes a svéd Kristianstadot győzte le nagy csatában, míg a spanyol csapat a svájci Schaffhausent múlta felül magabiztosan.

A katalánok már első félidő végén elhúztak tíz góllal (20-10), Kiril Lazarov hét gólt szerzett. A vendégeknél Luka Maros nyolc gólt szerzett, míg Császár Gábor mindössze egy gólt szerzett.

Frankfurtban a svájci Andre Schmid (Rhein-Neckar Löwen) szerzett nyolc gólt. A szünetben négy góllal vezetett a hazai gárda az IFK Kristianstad ellen, amiből egy gól megmaradt a 60. perc végére.

A Veszprém szombaton a német THW Kielt fogadja, a Szeged vasárnap a macedón Vardar Szkopjéhoz látogat.

Férfi kézilabda Bajnokok ligája

A csoport:

FC Barcelona Lassa – Kadetten Schaffhausen 38-25 (21-12)
Gól: Lazarov 7, Syprzak 5, Rivera Foich 4, Tomas Gonzalez 4, Entrerrios Rodrigurz 3, Jallouz 3, N’guessan 3, Saubich Mir 3, Sorhaindo 3, Andersson 1, Arino Bengoechea 1, Mem 1, ill. Maros 8, Deihees 3, Liniger 3, Pendic 3, Meister 2, Szyba 2, Császár 1, Koch 1, Richwien 1, Tominec 1.

Az állás: 1. Barcelona 8 pont/4 mérkőzés, 2. Paris Saint-Germain (francia) 4/3 (95-83), 3. Telekom Veszprém 4/3 (84-80), 4. THW Kiel (német) 4/3 (81-78), 5. Flensburg-Handewitt (német) 3/3, 6. Bjerringbro-Silkeborg (dán) 2/3, 7. Wisla Plock (lengyel) 1/3, 8. Schaffhausen 0/4

B csoport:

Rhein-Neckar Löwen – IFK Kristianstad 30-29 (17-13)
Gól: Schmid 8, Reinkind 5, Groetzki 4, Larsen 4, Manaskov 3, Pekeler 2, Baena Gonzalez 1, Ekdahl du Rietz 1, Guardiola Villaplana 1, Petersson 1, ill. Tollbring 5, Amarsson 4, Gudmundsson 4, Henningsson 4, Moen Nilsen 3, Jonsson 2, Lagergren 2, Lipovac 2, Hallen 1, Hanisch 1, Larsson 1.

Az állás: 1. Kielce (lengyel) 6 pont/3 mérkőzés (96-79), 2. Vardar Szkopje (macedón) 6/3 (91-76), 3. Löwen 5/4, 4. MOL-Pick Szeged 3/3, 5. Celje (szlovén) 2/3 (86-91), 6. Meskov Breszt (fehérorosz) 2/3 (81-88), 7. Kristianstad 2/4 (109-118), 8. PPD Zagreb (horvát) 0/3

A csoportgyőztesek a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek a nyolcaddöntőbe jutnak.