Győzött és csoportmásodik a Szolnoki Dózsa

A szolnoki Zivko Gocic (b) kapura dob Radomir Drasovic, a Partizan játékosa mellett a férfi vízilabda Bajnokok Ligája B csoportjának tizedik, utolsó fordulójában játszott Szolnoki Dózsa-Közgép - Partizan Beograd mérkőzésen a tiszaligeti Vízilabda Arénában, Szolnokon 2016. május 18-án. MTI Fotó: Bugány János

A szolnoki Zivko Gocic (b) dob kapura a tiszaligeti Vízilabda Arénában. MTI Fotó: Bugány János

A már biztos továbbjutó Szolnok három góllal legyőzte a szerb Partizan Beogradot a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének tizedik, utolsó fordulójában. Az OSC Dubrovnikban maradt alul három góllal. A ZF-Eger egy góllal kapott ki Görögországban.

A találkozó elején még a szerb csapat volt előnyben, többször is vezetett két góllal, ám a nagyszünetben már a szolnokiak álltak jobban. A magyar bajnoki címvédő együttes a folytatásban fokozatosan ellépett, s végül három góllal győzött. Ezzel csoportmásodikként jutott a budapesti hatos döntőbe, ahol a B csoportból a szolnokiak mellett az olasz Pro Recco és a horvát Jug Dubrovnik szállhat medencébe.

A másik hatosból a másodikként záró Eger – mint rendező – automatikusan résztvevője a június 2. és 4. között a Margitszigeten sorra kerülő tornának, míg csoportelsőként a görög Olimpiakosz, harmadikként pedig a CNA Barceloneta biztosította helyét.

Cseh Sándor, a Szolnok vezetőedzője a meccs után: „Bementünk, de látszott, hogy nagyon nem vagyunk ott ezen a meccsen. Viszont az volt a jó, hogy folyamatosan beszéltünk arról, mit kellene csinálnunk, és aztán meg is csináltuk. 6-4-ről fordítottunk 10-6-ra, ez volt a legjobb időszak, ami azután jött, az felejthető. Ugyanakkor ma is voltak játékosok, akik nagyon akartak, nagyon küzdöttek. Sok taktikai elem került elő a meccs alatt, mert elég szétszórt volt a társaság, mintha nem tudtuk volna, mit csinál az ellenfél. Ezzel amúgy nincs nagy probléma, két Eger-meccs között megverni a Partizant 3-4 góllal, összességében rendben van. A szombati teljesítményünk mutatja majd meg, hogy ez a mai gyengébb első félidő csak egy kisiklás volt, vagy annál több, mindenesetre mind egyénileg, mind csapatszinten több kell ennél.”

Decker Attila a meccs után: „Kicsit megható volt ez a meccs, mert lehet, hogy az utolsó olyan volt, amin védtem, szóval valamilyen szinten furcsa volt. Itt voltam akkor is, amikor ez a klub elkezdte az építkezést, amikor elkezdett nagycsapattá válni. Szeretném megköszönni a klubnak, Cseh Sándornak, a szakmai stábnak azt a munkát, amit belém fektettek. Remélem, hogy egy olimpiai bajnoki címmel tudom ezt meghálálni.”

[Customads id=646335]

Az OSC már korábban elveszítette esélyét arra, hogy az első háromban végezzen csoportjában, s ezzel ott legyen a június elején, Budapesten rendezendő hatos döntőben, ahová ebből a hatosból simán bejutott a Szolnok, továbbá a Jug is.

A horvátországi találkozón a magyar együttesből Salamon Ferenc volt először eredményes, ezzel lett 1-1 az állás, majd Decker Ádám zárkóztatta közelebb az OSC-t az első negyed végén (3-2).

A második nyolc percben 5-2-re elhúzott a Jug, a magyar bajnoki bronzérmes csapatból Kovács Gábor szépített, de a nagyszünetig már nem tudta tovább csökkenteni a hátrányt (5-3).

A Dubrovnik a térfélcserét követően sem állt le, s gyorsan 7-3-ra alakította az állást, majd Bátori Bence találatára is hamar érkezett a hazai válasz (8-4).

A befejező játékrészben sokáig nem történt semmi érdemi, mígnem az OSC kanadai légiósa, Kevin Graham betalált (8-5). Szorosabbá viszont nem tudta tenni a mérkőzést a magyar együttes, mert a Jug megint megrázta magát, s bő három perccel a vége előtt visszaállította a négygólos különbséget (9-5). A hajrában Decker, majd Bátori révén az OSC két ízben is eredményes tudott lenni, ám a horvát gárda is bevette egyszer a kaput, a vége így 10-7-es hazai győzelem lett.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 10. (utolsó) forduló

B csoport:

Szolnoki Dózsa-Közgép – Partizan Beograd 12-9 (3-4, 5-2, 2-0, 2-3)
Gól: Alekszics 4, Mezei 2, Younger 2, Varga Dénes 2, Fülöp, Madaras, illetve Gogov 3, Subotics 2, Drasovics 2, Vico, Asanovics

Galatasaray – Pro Recco 10-19 (4-5, 3-5, 1-5, 2-4)
Gól: M. Janovics 4, Ozbek 2, Biyik, Nikics, Paskovics, Simsek, illetve Prlainovics 3, Aicardi 3, Sukno 3, Filipovics 3, Ivovics 2, Gitto 2, Figlioli 2, Figari

Jug Dubrovnik – A-Híd OSC Újbuda 10-7 (3-2, 2-1, 3-1, 2-3)
Gól: Felipe Perrone 4, Fatovic, Jokovic, Vrlic, Mercep, Benic, Obradovic, illetve Decker Á. 2, Bátori 2, Graham, Kovács G., Salamon

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Pro Recco 25 pont, 2. (és továbbjutott) Szolnok 24, 3. (és továbbjutott) Jug Dubrovnik 22, 4. A-Híd-OSC-Újbuda 9, 5. Partizan Beograd 7, 6. Galatasaray 1.

MTI Fotó: Kovács Anikó

Egy góllal kikapott Görögországban az Eger

Az egriek háromszoros olimpiai bajnoka, Biros Péter nem szállt vízbe a pireuszi találkozón, amely végig rendkívül szorosan alakult. Eleinte vagy a magyar csapat vezetett egy góllal, vagy döntetlen volt az állás, a hazaiak kétszer – 3-2-nél, illetve a legvégén 8-7-nél – tudtak előnybe kerülni.

A Bajnokok Ligája hatos döntőjét Budapesten rendezik június 2-4-én. A finálénak – házigazdaként, a csoportban elért eredményétől függetlenül – automatikusan résztvevője az Eger. A hevesiek csoportjából éppen ezért csak két csapat juthat be a BL zárószakaszába, míg a B csoportból három együttes szerepelhet majd a magyar fővárosban.

Dabrowski Norbert, az Eger vezetőedzője: „Arra vágytunk, hogy megnyerjük a csoportot, második helyen zártunk. Azt kell mondjam, az egész BL-szezont nézve a két legerősebb csapat, a Recco és az Olympiakosz végzett az első helyen – hiába, a sportban nincs hazugság. Ennek ellenére büszke vagyok a csapatra, hogy szabadkártyásként második helyen zárt, azaz csak úgy, mint tavaly, alanyi jogon is kivívta volna a helyét a Final Sixben. Ezek után más célunk nem lehet a sorozatban, mint a Jug ellen készülni és nyerni. Hogy a Szolnok vagy a horvát együttes lett volna-e számunkra kedvezőbb, nem lehet megmondani, az élet így hozta, erre kell készülni. Ezen a meccsen jól játszottunk, vezettünk, ám az utolsó negyedben elrontottunk mindent. Talán pont az látszott, hogy mi milyen sorozatban vagyunk, ők pedig valamelyest pihentebbek. De még így is nyerhettünk volna, ezért szomorú voltam a lefújást után, igazságtalannak éreztem, hogy megint nálunk hiányzott az a pici – rendre kivédekezünk hátrányokat, ahogy le van rajzolva, de a blokkról nem bepattannak a labdák…? A véletlenekben persze nem hiszek, dolgozni kell tovább. Csütörtökön Bécsen keresztül utazunk haza, már csak így voltak jegyek, edzés nem lesz, marad a péntek, egy napunk, hogy készüljünk a Szolnok elleni szombati döntőre. Megszoktuk. De sebaj, úgy érzem, jön majd még a fináléban ellenfelünk a Bitskey-uszodába. Ez is a célunk természetesen.

A csoport:

Spandau – CNA Barceloneta 8-8 (3-4, 2-2, 1-0, 2-2)
Gól: Mateo Csuk 3, Oeler 2, Marzouki 2, Miers, ill. Munarriz 2, Fernandez 2, Garcia, Rasovic, Espanol, Tahull

Primorje Rijeka – Jadran Herceg Novi 13-7 (3-1, 3-1, 5-3, 2-2)
Gól: Vukicevic 4, Setka 4, Echenique 2, Radu, Krapic, Dedovic, ill. Spaic 3, Ukropina 2, Vidovic, Banicevic

Olimpiakosz – ZF-Eger 8-7 (2-2, 2-1, 1-3, 3-1)
Gól: Vlachopoulos 3, Foutnoulis, Ntoskas, Mourikis, Kolomvos, Mallarach, ill. Hosnyánszly 2, M. Csuk 2, Zalánki, Csucskovics, Szivós

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Olimpiakosz 24 pont, 2. ZF-Eger 16, 3. (és továbbjutott) CNA Barceloneta 16, 4. Primorje Rijeka 15, 5. Spandau 5, 6. Jadran Herceg Novi 3

A június 2. és 4. között Budapesten rendezendő Final Six elődöntőjébe a Pro Recco közvetlenül bejutott, az A csoportból az Olympiakosz tett ugyanígy.

A negyeddöntőben a 2. helyezett Szolnok az A csoport harmadik helyezettjével, a Barcelonetával találkozik.