Győzött és előrébb lépett az Eger

Braniszlav Mitorvics. Fotó: Szántó Gyrögy, archiv

Braniszlav Mitorvics. Fotó: Szántó György, archiv

Az Eger egy góllal legyőzte a Barceloneta csapatát a férfi vízilabda Bajnokok Ligája hatodik fordulójában, ezzel a csoportban a negyedikről a harmadik helyre lépett előre.

A két csapat múlt szerdai, barcelonai mérkőzését a hazai együttes 10-6-ra nyerte, ezúttal viszont már az első negyedben kétgólos előnybe került az Eger. Sőt, a második szakaszban volt három (5-2), a harmadikban pedig négy (8-4) találatnyi is a különbség. A negyedik nyolc perc 9-6-ról kezdődött, ez az előny pedig elégnek bizonyult a győzelemhez, még ha a végére egy gól maradt is csak meg.

Dabrowski Norbert: Mindkét csapat nagyon magas szinten játszott, elsősorban a támadójáték volt kimagasló. Sajnos a védekezés nem úgy ment, ahogy szerettem volna. A legfontosabb az volt, hogy mekkora akarattal, motivációval és szívvel játszunk. Azt kértem a csapattól a meccs előtt, hogy úgy pólózzunk, mint egy döntőben, mert ott a kés a nyakunkon. Ezt a játékosok száz százalékig teljesítették, megvan a három pont, ez a legfontosabb. Ha a meccs előtt azt mondják, a négygólos vezetéshez van ötméteresünk, de kihagyjuk, és feljön egyre a Barceloneta, mégis nyerünk, akkor aláírtam volna.”

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló

B csoport:

ZF-Eger – Barceloneta (spanyol) 10-9 (4-2, 2-2, 3-2, 1-3)
Gól: Decker 2, Hosnyánszky 2, Erdélyi 2, Hárai 2, Lőrincz 1, Kovács 1, ill. Munarriz 4, Mallarach 2, Famera 1, Roca 1, V. Rasovics 1.

A játéknap további eredményei:
WASPO Hannover – JUG Dubrovnik 10-17
Pro Recco – Partizan Belgrad 12-7

A csoport állása: 1. Pro Recco (olasz) 18 pont, 2. Jug Dubrovnik (horvát) 11, 3. Eger 9, 4. Barceloneta 8, 5. Hannover (német) 3, 6. Partizan (szerb) 1

Fontos győzelmet aratott a Szeged a Vasas otthonában

A Szeged simán, hét góllal győzött a Vasas otthonában az E.ON férfi vízilabda ob I 13. fordulójából elhalasztott és szombaton pótolt mérkőzésen.

Ezzel a találkozóval véget ért az alapszakasz, az már korábban biztos volt, hogy mindkét együttes a felsőházban folytathatja szereplését, ahol a B csoport első négy helyezettjével (Eger, Ferencváros, Miskolc, BVSC) játszanak majd úgy, hogy az eddig megszerzett pontjaikat magukkal viszik.

A csoport:

VasasPlaket – Contitech-Szeged-Diapolo 5-12 (1-4, 1-3, 2-3, 1-2)
Gól: Marnitz G. 2, Bóbis 2, Koopman 1, ill. Manhercz K. 4, Kiss Cs. 3, Chilkó, Illés, Nagy M., Basara, Vukicsevics 1-1.