Halep-Siniakova döntő lesz Sencsenben

Simona Halep könnyedén, két szettben győzte le honfitársát, Irina Begut a Sencsenben zajló női tenisztorna első elődöntőjében, a folytatásban Katerina Siniakova kisebb meglepetésre legyőzte Marija Sarapovát.

Halep egész héten kiválóan szerepel a kínai tornán, és ezt a világelső az első szettben is bizonyította, kétszer vette el riválisa adogatását, saját szerváinál ellenben magabiztos volt, Begunak egyetlen bréklabdája sem volt az első felvonásban. Nem csoda tehát, hogy a játszma harminckilenc perc alatt 6:1-gyel lett az első kiemelté.

A második szettben is Halep brékelt először, méghozzá a harmadik játékban, azonban a negyedikben honfitársa szintén fogadóként nyert gémet, így a felek fej-fej mellett haladtak tovább. 3:3 után a világelső ismét előnybe került, amit már nem tékozolt el, így 6:1, 6:4-re nyerte a meccset, amelynek köszönhetően elsőként jutott a szombati fináléba.

A román világelső másfél óra alatt lépte le riválisát

A második elődöntőben Katerina Siniakova igencsak jól kezdett Marija Sarapova ellen, hiszen ez első felvonásban kétszer elvette a korábbi világelső adogatását, így 6:2-vel behúzta a szettet. A második játszmára az orosz klasszis összeszedte magát, egy korai bréknek köszönhetően pedig 6:3-ra megnyerte a második felvonást.

A döntő játszmában a hatodik játékig egyetlen bréklabdát sem láthattak a nézők, ekkor azonban a cseh hölgy élt az első lehetőséggel, aminek köszönhetően előnybe került. A folytatásban Sarapova hiába küzdött, fogadóként nem tudott gémet nyerni, így Siniakova 6:2, 3:6, 6:3-mal kiharcolta a döntőbe jutást.