Halepnek harmadszor sem sikerült

Muguruza2Idén már harmadik alkalommal játszott olyan mérkőzést Simona Halep, amelyet ha megnyert volna, átvehette volna a vezetést a világranglistán.

A 25 éves román teniszezőnő a Roland Garros fináléjában a tornagyőzelem mellett megszerezhette volna a világelsőséget is, ám a döntőben 4:6, 6:4, 6:3 arányban kikapott a lett Jelena Ostapenkótól. Legközelebb a wimbledoni torna negyeddöntőjében Konta Johannát kellett volna legyőznie, ám a hazai pálya előnyét élvező brit játékos 6:7(2), 7:6(5), 6:4 arányban nyert.

Azóta Simona Halep Washingtonban feladta a negyeddöntőt Makarova ellen, míg Torontóban az elődöntőben szenvedett vereséget Jelina Szvitolinától.

Cincinnatiben nagyon jól ment a játék Simonának, aki mind a négy mérkőzését sima két játszmában nyerte meg. Visszavágott Kontának és magabiztosan győzött a feltörekvő Sloane Stephens ellen is.

A döntőben azonban nem talált fogást Garbine Muguruzán (a képen), a wimbledoni bajnoknő mindössze egyetlen játékot engedélyezett Halepnek.

Halep mereven, statikusan játszott, nagyon sokat hibázott és ezt kihasználta Muguruza. Összesen két bréklabdája volt, mindkettő a második szettben, amikor a spanyol játékos 3:0-ra vezetett, ám a meccs leghosszabb, 11 perces játéka végén ezeket sem tudta érvényesíteni.

Simona  csak 28 pontot nyert (Muguruza 58-at), mindössze 42 százalékkal nyerte meg az első, és 11 százalékkal a második adogatásai mögötti pontokat. Simona 6 nyerőt ütött és 20 ki nem kényszerített hibát vétett, szemben Muguruzával, aki 8 nyerője mellé csak 15 ki nem kényszerített hibát vétett.

A román lány számára harmadszor úszott el a világelsőség, míg a spanyol teniszezőnő három helyet jevítva feljött a harmadik helyre.

Western&Southern Open, Cincinnati
Nők, 2,8 millió dollár (756 millió forint) összdíjazás

Döntő:
Garbine Muguruza (spanyol, 4.) — Simona Halep (román, 2.) 6:1, 6:0

A ranglistát továbbra is a cseh Karolina Pliskova vezeti, akit a román Simona Halep mindössze öt pont hátránnyal követ.

Babos Tímea tizenöt helyet rontott korábbi pozíciójához képest a női teniszezők világranglistáján, így  jelenleg a 66., a magyarok közül Baboson kívül Gálfi Dalma található az első 200-ban, ő három pozíciót csúszott vissza, így most a 143. helyen áll.

A már említett Sloane Stephens rakétasebességgel tör előre, az afro-amerikai teniszezőnő 67 helyet javítva feljött a 84. pozícióig.