Hanga Ádám vezérletével győzték le a Real Madridot

Hanga Adam

A magyar kosárlabda-válogatott ásza, Hanga Ádám támadásban és védekezésben is a Baskonia Vitoria Gasteiz vezére volt a Real Madrid ellen 77–62-re megnyert spanyol bajnokin.

A Baskonia az első negyedben 18–11-re elhúzott, de a Real Rudy Fernández vezérletével 20–19-re felzárkózott, de nagyszünetre 32–27-es előnnyel vonult a vitoriai alakulat – közölte a Nemzeti Sport.

A fordulás után egyenlített a Madrid (32–32), de ezt követően fordult a kocka, a hazaiak ugyanis Hanga Ádám vezetésével 15–0-s rohammal állva hagyták a fővárosiakat. A magyar válogatott kiválósága hátul kétszer is szépen szerelt, amiből egy-egy ziccer és zsákolás lett a túloldalon, illetve kétszer jól készített elő társainak, amiből Diop kettő plusz egyet, Tillie pedig triplát dobott, és ő maga is beszórt egy hármast (47–32).

A negyed hátralévő részében sem lassítottak Hangáék, a záró tíz perc előtt 23 ponttal vezettek, s végül 77–62-re győztek. A Baskonia 9 győzelemmel és 5 vereséggel áll, a Real mérlege 11–3.

Hanga Ádám 16 pontját hatékonyan szerezte (3/4 dupla, 2/5 tripla, 4/4 büntető), emellett volt 3 gólpassza, 2-2 lepattanója és szerzett labdája, 3-3 beütött személyi hibája és eladott labdája, valamint 5 kiharcolt faultja, így 24 és fél percnyi játékidő alatt 18 VAL-lal zárt – hatékonyságban és pontokban is a mezőny legjobbja lett.