Hanga nélkül is megszorongattuk a spanyolokat

Eilingsfeld János. Fotó: fibaeurope.com

A magyar férfi kosárlabda-válogatott 87-64-es vereséget szenvedett utolsó mérkőzésén Spanyolország ellen a kosárlabda Európa-bajnokság kolozsvári csoportjában, amelyet a negyedik, továbbjutó helyen zárt.

Az már korábban eldőlt, hogy Sztojan Ivkovics együttese ott lesz Európa 16 legjobb csapata között az Isztambuli nyolcadöntőben, így a C-csoport élén végző spanyolok elleni találkozónak nem volt különösebb tétje, bár a harmadik hely megszerzésére mutatkozott némi esély, de ahhoz a mi győzelmünk mellett az esti Románia–Montenegró mérkőzésen is meglepetésre lett volna szükség.

A mérkőzés az ötből öt csoportmeccsüket megnyerő spanyoloknak egy rekordról marad emlékezetes: a 20 ponttal záró Pau Gasol megelőzte Tony Parkert, mától már ő a kosár-Eb-k történetének legeredményesebb játékosa.

A spanyolok az első negyed végén 12 ponttal vezettek (10–22), a második (19–19) és a harmadik negyedben (17–19) viszont – Hanga Ádám nélkül is – abszolút partnerei voltunk a címvédőnek. A magyar csapat legeredményesebb játékosa Ferencz Csaba volt 17 ponttal. A triplákat 37 %-os pontossággal dobtuk, Ferencz ebben a tekintetben is a legjobb lett, nyolc kísérletből ötöt szórt be kívülről. A negyedik negyedben Gasolék ismét érvényesítették a papírformát, az utolsó játékrészt kilenc ponttal nyerték (18–27), így alakult ki a 87–64-es végeredmény.