Harmadszor lesz argentin-német finálé

Khedira_Messi_600_300A világbajnokságok történetében egyedülálló módon vasárnap harmadik alkalommal rendeznek argentin-német finálét. Ráadásul a Nationalelf nyolcadik világbajnoki döntője következik, ami új rekord. A brazilok hétszer voltak döntőben, igaz a Selecao ötször meg is nyerte a finálét.

A két ország eddigi húsz mérkőzésből 9-et Argentína, míg 6-ot Németország nyert meg 5 döntetlen mellett. Ami érdekes, hogy egymás ellen mindkét csapat 28-28 gólt szerzett.

Argentína és Németország először az 1958-as világbajnokságon játszott egymás ellen. A címvédő nyugat-németek a malmői nyitómérkőzésen 3-1-re nyertek a dél-amerikai gárda ellen.  Omar Oreste Corbatta már a 2. percben kilőtte a német kapu bal felső sarkát. A 33. percben Helmut Rahn a jobb felső sarkot lőtte ki (1-1). Tíz perccel később Uwe Seeler szerezte meg a németek vezető találatát (1-2). A második játékrészben egy összefejelés után Nestor Rossi nem tudta folytatni a játékot, ám mivel akkor még nem volt cserére lehetség, így Argentína tíz emberrel folytatta a mérkőzést. Carrizo remek védései után a 80. percben Helmut Rahn talált a bal alsó sarokba (1-3).

Az NSZK a negyedöntőben egyetlen Rahn-találattal győzte le Jugoszláviát, majd 3-1-re kikapott a házigazda svédektől. A göteborgi elődöntőben Zsolt István volt a játékvezető. Végül a bronzmérkőzésen a franciák 6-3-ra kiütötték a csalódott németeket.