Három góllal nyert a női kézilabda-válogatott

Fotó: Norbert Barczyk / PressFocus

A magyar női kézilabda-válogatott három góllal győzött a lengyelek vendégeként az Európa-bajnoki selejtezősorozat 3. fordulójában. Ez volt a debütáló mérkőzése az Elek Gábor, Ambros Martín szövetségi kapitányi kettősnek.

A lengyelek december 14-én, a dániai vb herningi nyolcaddöntőjében 24-23-ra legyőzték a magyarokat, akik többek között emiatt nem vehetnek részt a riói ötkarikás játékokon. Németh András kapitány a kudarc után lemondott, utódjául az FTC és a Győr vezetőedzőit választották meg.

Az Eb-selejtezőben a lengyelek és a magyarok eddig megnyerték két-két mérkőzésüket, és kiemelkednek a csoportból.

A koszalini mérkőzés hazai góllal kezdődött, ezt követően megszakítás nélkül négyszer talált be a magyar együttes, amely kézben tartotta a találkozót a korai szakaszban. A 15. percben már öt góllal is vezetett a vendég gárda (4-9), amelyet megfogott két egymást követő kiállítás, így a lengyelek 20 perc elteltével egyenlítettek (9-9). A hazai felzárkózást magyar időkérés, illetve a felnőtt válogatottban első alkalommal betaláló Lukács Viktória gólja akasztotta meg. Két gólnál többel azonban a játékrész végéig sem sikerült elhúzni, sőt, a szünetre ismét kiegyenlítettek a lengyelek (13-13).

A térfélcserét követően fokozatosan lépett el ellenfelétől a magyar csapat, amely a 39. percben már ismét öt góllal vezetett (16-21). Bár hat perc alatt újra két gólra zárkóztak a házigazdák, ennél közelebb nem engedte őket Elek Gábor és Ambros Martín együttese, sőt: öt perccel a vége előtt újra négygólos előnyre tett szert (22-26), amely elégnek bizonyult a mérkőzés megnyeréséhez.

Elek Gábor szövetségi kapitány: – Nagyon akartuk a győzelmet, jól is kezdtük a mérkőzést. Ezt követően emberhátrányba kerültünk, felzárkóztak a lengyelek, és a kapuscsere is megfogott minket. Rendeztük a sorainkat, a második félidő már nem volt kérdéses, kézben tartottuk a meccset. Mindannyian nagyon boldogok vagyunk, hogy győztünk, ám mindez akkor ér valamit, ha vasárnap Érden is győzni tudunk. Fontos volt, hogy az eddigi néhány nap alatt elvégzett munkában higgyenek a játékosok. Mindenki nagyon akarta a sikert, bízunk egymásban, ez döntő tényezőnek bizonyult. Sok elemet még tovább tudunk pontosítani, az eddigi négy napi közös munka alatt nem lehetett még csodát tenni, az idegenbeli győzelem azonban nagyon értékes.

Sikerével a magyar együttes továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti a csoportot, s óriási lépést tett a kijutás felé.

Női Eb-selejtező, 5. csoport, 3. forduló:

Lengyelország – Magyarország 24-27 (13-13)
Koszalin, játékvezetők: Vujacsics, Kazanegra (montenegróiak).
Lengyelország: Gawlik, Wysokińska (kapusok), Achruk 3, Drabik, Gęga 4, Jochymek, Kobylińska 2, Kocela 3, Kołodziejska 2, Kulwińska 1, Pielesz, Siódmiak 5, Stachowska, Stasiak 3, Zalewska, Zych 1. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen.
Magyarország: Bíró, Kiss É. (kapusok), Erdősi 3, Hornyák D., Kisfaludy 2, Klivinyi 2, Kovács A. 1, Kovacsics, Lukács 1, Orbán Ad. 3, Schatzl 1, Szamoránsky 1, Szekeres, Szucsánszki 3, Triscsuk 4(1), Zácsik 6. Szövetségi kapitány: Elek Gábor, Ambros Martin.

Finnország-Szlovákia 15-29 (8-15)

Az állás:
1. Magyarország 6 pont, 2. Lengyelország 4, 3. Szlovákia 2, 4. Finnország 0

Tizennégy góllal győzött a Veszprém

Továbbra is veretlen a címvédő Veszprém a férfi kézilabda SEHA Ligában, miután a szerdai játéknapon 14 góllal legyőzte idegenben a macedón Strumicát. Két döntetlen mellett a mostani volt a Veszprém 15. győzelme a sorozatban.

Strumica (macedón) – MVM Veszprém 23-37 (11-21)

A Szeged nyerte az alapszakaszt

Az éllovas MOL-Pick Szeged hazai pályán hat góllal legyőzte a tabellán második Grundfos-Tatabányát a férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján.

Sikerével a Szeged hat pontra növelte előnyét vetélytársa előtt, ezzel megnyerte az alapszakaszt.

MOL-Pick Szeged – Grundfos-Tatabánya 29-23 (13-7)
B.Braun Gyöngyös – Balatonfüred 18-19 (9-13)
PLER-Budapest – Orosháza-Linamar 19-22 (10-13)
Mezőkövesd-Cegléd 29-25 (12-11)
Eger SBS-Eszterházy – Kőnig Trade-Balmazújváros 26-18 (12-12)
Sport36-Komló – Vác 26-25

1.  MOL-Pick Szeged           23 22  –   1  769-570  44 pont
2.  Grundfos-Tatabánya        23 18  2   3  622-529  38