Három idegenbeli győzelem született vasárnap

VidiA Videoton 4-0-ra nyert az újonc Gyirmót FC otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga negyedik fordulójának vasárnapi játéknapján. Az MTK ellen szerezte meg első győzelmét a Haladás, a DVSC pedig elvitte a három pontot Mezőkövesdről.

Aktívan és a kapura veszélyesen kezdte a találkozót a Videoton – amely csütörtökön kiesett az Európa Liga selejtezőjéből -, de gólt akcióból és rögzített helyzetből sem tudott szerezni, majd játéka veszített az iramából. A Gyirmót ritka ellentámadásai egyikéből egy érvénytelenített találatig jutott.

A második félidőt is nagy lendülettel, és – hazai szempontból elkerülhető – góllal kezdte a székesfehérvári együttes, amely az ezúttal nem középhátvédet játszó, hanem a védelem előtt futballozó Juhász Roland jóvoltából került előnybe. A szerb Danko Lazovic, valamint Pátkai Máté is látványos góllal növelte a különbséget, a 0-4-es végeredményt pedig Feczesin Róbert állította be a lefújás előtt.

Ez volt a székesfehérvári csapat első sikere az új bajnoki évadban.

Henning Berg, a Videoton vezetőedzője: „Természetesen nagyon örülünk a győzelemnek, főleg, hogy 120 nagyon nehéz perc volt mögöttünk a héten, ahol ráadásul 60-70 percen keresztül tíz emberrel játszottunk. Ideje volt, hogy a bajnokságban is megszerezzük az első győzelmünket. Pakson volt egy hibás játékvezetői döntés, amely hozzájárult az eredményhez, a Vasas ellen „kétszáz” helyzetet hagytunk ki, ott is nyernünk kellett volna. Most három nappal a Midtyjlland ellen mérkőzés után sikerült megszerezni a három pontot, nagyon elégedett vagyok a játékosok hozzáállásával és erőnléti állapotával is. Keressük a legjobb csapatot, jó középhátvédek vannak a keretben, Európában pedig kicsit máshogy játszottunk, ekkor gondoltunk arra, hogy Juhász Roland középen szerepeljen. Szerintem illik hozzá ez a poszt, nagyon jó a párharcokban, megvan a tapasztalata a fontos passzokhoz és igazi vezér a pályán. Csak öt nap szabadsága volt a az Eb után, ahol nagyon jól szerepelt. Igaz, hogy nem játszott azóta minden meccsen, de jó látni, hogy ezen a poszton is lehet rá számítani, szerintem az előző két mérkőzésen jó teljesítményt nyújtott.”

OTP Bank Liga, 4. forduló:

Gyirmót FC – Videoton FC 0-4 (0-0)
Gyirmót, 2000 néző, v.: Karakó
Gól: Juhász (47.), Lazovic (58.), Pátkai (75.), Feczesin (89.)
Gyirmót: Sebők – Nagy S. (Tóth N., 56.), Balogh B., Présinger, Völgyi – Filkor, Nagy O., Csiki (Gyurján, 64.), Kiss M., Paku (Madarász, 56.) – Simon András.
Videoton: Kovácsik – Nego, Lang, Vinícius, Szolnoki – Juhász R. – Suljic (Sejben, 83.), Pátkai, Lazovic, Géresi – Feczesin.

Az MTK ellen szerezte meg első győzelmét a Haladás

Az eddig egy ponttal sereghajtó MTK – amely utolsó alkalommal nélkülözte a kiállítása miatt eltiltott Torghelle Sándort – és a mérkőzést megelőzően két ponttal álló szombathelyi együttes is a védekezésre fordított nagyobb figyelmet az ivószünettel tarkított első játékrészben. A szünet előtt az első élvonalbeli találatát szerző Hegedűs góljával jutott előnyhöz a vasi csapat.

A fordulás után Williams gólja végképp megpecsételte a negyedik mérkőzésén is gólképtelen MTK sorsát, amely így maradt a tabella utolsó helyén.

MTK Budapest – Haladás 0-2 (0-1)
Dunaújváros, 350 néző, v.: Iványi
Gól: Hegedűs (39.), Williams (59.)
MTK: Hegedüs – Poór, Grgic, Baki, Vadnai – Vass Á., Borbély (Vogyicska, 78.) – Gera D., Kanta, Korozmán (Szatmári I., 68.) –  Hrepka (Jakab, 58.)
Haladás: Király – Polgár, Wils, Hegedűs, Bosnjak – Iszlai, Kovács L., Rácz (Tóth M., 89.) – Williams (Ars, 80.), Németh M. (Schimmer, 69.), Halmosi.

A DVSC elvitte a három pontot Mezőkövesdről

Az első félidőben türelmesen futballozott a hazai csapat, míg a vendégek a labda megszerzése után rendre igyekeztek felpörgetni a játékot. Az első húsz percben mindkét együttes előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, a szünet előtt viszont durvább lett az összecsapás, jellemzőbbek voltak a szabálytalanságok, mint a kreatív megoldások.

Fordulás után tíz perc kellett a Debrecennek ahhoz, hogy egy jól felépített támadás végén megszerezze a vezetést, s mivel öt perccel később megfogyatkozott a hajdúsági csapat, innentől kezdve az előny megőrzésére törekedett. A házigazdák a bekapott gól után egy rövid időszakra aktívabbá váltak, ám a hajrára ötlettelenné vált a futballjuk, így egy pontot sem sikerült megmenteniük.

Mezőkövesd Zsóry FC – Debreceni VSC 0-1 (0-0)
Mezőkövesd, 3248 néző, v.: Szőts
Gól: Kuti (55.)
Kiállítva: Tisza (61.)
Mezőkövesd Zsóry FC: Tujvel – Gohér (Sós, 76.), Devecseri, Hudák, Vági – Egerszegi, Bacelic-Grgic – Kink, Nicorec (Tóth, 22.), Pauljevic (Molnár G., 68.) – Strestík.
Debreceni VSC: Danilovic – Korhut, Mészáros, Brkovic, Jovanovic – Horváth (Ferenczi, 84.), Sekulic, Kuti, Djelmic (Bereczki, 80.) – Tisza, Takács (Ludánszki, 93.)