Háromgólos előnyben a Veszprém

Veszprém, 2017. április 22. A veszprémi Aron Palmarsson (k) a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében játszott Telekom Veszprém - Montpellier HB mérkőzésen a Veszprém Arénában 2017. április 22-én. MTI Fotó: Bodnár Boglárka

Aron Palmarsson hat gólt szerzett a franciák ellen. MTI Fotó: Bodnár Boglárka

A Telekom Veszprém házigazdaként 26-23-ra legyőzte a francia Montpellier HB csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének szombati első mérkőzésén.

A veszprémi keretből ismét Marko Kopljar és Ancsin Gábor maradt ki – bár a Magyar Kupa múlt heti négyes döntőjén mindketten játszottak -, vagyis a 36 éves csapatkapitánynak, Nagy Lászlónak ezúttal ismét nem volt minőségi helyettese.

Emberhátrányban szerezte azt a gólt a magyar csapat, amellyel először vezetett a mérkőzés során (4-3), de ennél nagyobb előnybe nem tudott kerülni, mert az öt világbajnokkal felálló Montpellier remekül védekezett.

A 17. percben Schuch Timuzsint azonnali piros lappal kiállították a játékvezetők, mert megütötte a spanyol Diego Simonet arcát. A vendégek több mint 11 percen keresztül nem tudtak betalálni, mert a veszprémiek védekezése remekül működött, viszont támadásban nem tudták maximálisan kihasználni ezt, többször is eladták a labdát. A hajrában mindkét kapus – Mirko Alilovic és Vincent Gerard – bravúrosan védett, a szünetben a házigazdák három góllal vezettek.

Veszprém, 2017. április 22. A veszprémi Lékai Máté (k), valamint a francia Valentin Porte (j) és Ludovic Fabregas a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében játszott Telekom Veszprém - Montpellier HB mérkőzésen a Veszprém Arénában 2017. április 22-én. MTI Fotó: Bodnár Boglárka

Lékai Máté (k), valamint a francia Valentin Porte (j) és Ludovic Fabregas között. MTI Fotó: Bodnár Boglárka

A második felvonás elején a Montpellier is elveszített egy játékost, mert Baptiste Bonnefond-t harmadszor állították ki. A 37. percben először volt öt gól a Veszprém előnye, majd egy emberhátrány idején ez háromra csökkent. Magas színvonalon és türelmesen kézilabdázott a magyar csapat, amely Nagy László találatával az 53. percben hat góllal jobban állt (24-18), de a hajrában nem tudott hatékonyan védekezni.

A hazaiak dolgát nehezítette, hogy Nagynak három támadásból ki kellett maradnia, majd Aron Palmarssont állították ki. Fáradni látszottak az előző idényben BL-ezüstérmes magyar együttes játékosai, de három gólt nagy küzdelemben meg tudtak őrizni az előnyükből.

A Montpellier legeredményesebb játékosa Valentin Porte volt öt találattal.

Javier Sabaté: „Gratulálok mindkét csapatnak. Nagyon kemény mérkőzésre számítottam, hiszen a Montpellier hetek óta top formában kézilabdázik. A védekezéssel elégedett vagyok, huszonhárom gólt kaptunk, ami jónak számít. Jól működtek a visszarendezéseink, ami azért is nagy fegyvertény, mert véleményem szerint a Montpellier leindításai a második legjobbak Európában. A meccs nagy részében kevés hibával játszottunk, a végén azonban lövéseket hibáztunk, technikai hibákat vétettünk. Ellenfelünk pedig könyörtelenül megbüntette ezeket, s miközben Gerard is nagyszerűen védett, csökkenteni tudta a különbséget. Összességében elégedett vagyok, de látjuk, hogy hol kell javítanunk. Remélem, hogy a visszavágóra a sérültjeink, Kopljar és Ancsin is felépülnek. Sliskovic operáció előtt áll. Emberként és edzőként is kívánom neki, hogy mielőbb visszatérjen a pályára, hiszen egy kiváló sportemberről van szó.”

Aron Palmarsson: „Szórakoztató találkozót láthattak a nézők. Fej-fej mellett kezdtünk, ám a félidőre sikerült meglépnünk. Az volt cél, hogy ezt növeljük, ami sikerült is, hiszen a hajrában hattal is vezettünk már. Ekkor azonban buta hibákat vétettünk, a Montpellier pedig azonnal megbüntetette a megtorpanásainkat. Összességben boldog vagyok a győzelem matt, de nagyobb arányban szerettünk volna nyerni.”

Férfi kézilabda BL, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Telekom Veszprém — Montpellier HB (francia) 26-23 (13-10)
Veszprém: Alilovic, Mikler (kapusok), Chema Rodriguez, Gajic 2, Gulyás, Ilics 4, Iváncsik 2, Lékai 2, Marguc, Nagy 6, Nilsson 3, Pálmarsson 6, Schuch, Sulic 1, Terzics, Ugalde. Edző: Xavi Sabaté.
Montpellier: Gerard, Portner (kapusok), Anquetil, Bingo 1, Bonnefond 1, Bos, Dolonec 4, Fabregas 4, Faustin, Grebille 1, Guigou 3, Porte 5, Simonet 2, Toumi, Truchanovicius 2, Zvizej. Edző: Patrice Canayer.

Flensburg-Handewitt — Vardar Szkopje 24-26 (9-15)

Forrás: MTI/vehirsport.hu