Háromgólos FTC-győzelem és továbbjutás

Háromgólos győzelmet aratott a Ferencváros a női Bajnokok Ligájában, a csoportkör hétvégi hazai mérkőzésén a Thüringer HC ellen, és harmadik sikerével már továbbjutott négyeséből.

Az elejétől kezdve felváltva vezettek a csapatok, nagyobb előnyre azonban egyik sem tudott szert tenni – egészen az első félidő végéig, amikor is előbb két, majd három góllal is meglépett a vendégegyüttes (10-13). Ehhez a hazaiak „partnersége” is kellett: az FTC puhább védekezésével és pontatlan támadásaival segített abban, hogy a németek elhúzzanak. A szünet előtt aztán észbe kapott a zöld-fehér csapat, hatékonyabb kézilabdát mutatva be egygólnyira felzárkózott a pihenő előtt (13-14).

A második harminc percben sem akart változni a játék képe: egy-két góllal a vendégek álltak jobban, illetve olykor az FTC beérte riválisát, de döntetlennél rendre megint a németek voltak előbb eredményesek. A félidő közepe táján vette át a vezetést a Ferencváros (20-19), ám egészen az 52. percig sikerrel kapaszkodtak a németek, akik nagy szívvel küzdöttek, s tartani tudták a lépést a fáradtnak tetsző hazaiakkal. Ekkor azonban megrázta magát a vendéglátó együttes, Kovacsics Anikó duplájával 25-23-ra ellépett, s már nem engedte ki kezéből a mérkőzést. A vége 28-25-ös FTC-győzelem, minek köszönhetően meglett a továbbjutás is a csoportból.

Az előző idényben BL-negyeddöntős FTC Dabason fogadta a német együttest, amelyet két héttel korábban vendégként 29-25-re legyőzött.

Női Bajnokok Ligája, 4. forduló, C csoport:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Thüringer HC (német) 28-25 (13-14)
FTC: Bíró, Szikora (kapusok), Faluvégi 1, Háfra 1, Hornyák D., Jovanovics 4, Kovacsics 3, Lukács 5, Márton 1, Mészáros 1, Pena 6, Schatzl 1, Snelder 1, Szekeres, Szucsánszki 1, van der Heijden 3.
Thüringer: Eckerle, Krause (kapusok), Huber 1, Jakubisova 5, Luzumova 5 (2), Mazzucco 4, Niederwieser, Scheffknecht 5, Schmelzer 3, Wohlbold 2.

17:00 HC Vardar (macedón)-Larvik (norvég)

A csoport állása: 1. HC Vardar 6 p, 2. FTC 6 p, 3. Thüringer HC 2 p, 4. Larvik 0 p