Háromgólos hátrányban a Szeged

Szeged, 2017. április 23. A szegedi Thiagus dos Santos (b) és Nikola Karabatic, a Paris Saint-Germain játékosa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében játszott MOL Pick Szeged - Paris Saint-Germain mérkőzésen Szegeden 2017. április 23-án. A Szeged 30-27-re kikapott. MTI Fotó: Ujvári Sándor

Thiagus dos Santos (b) és Nikola Karabatic, a szegedi összecsapáson. MTI Fotó: Ujvári Sándor

A MOL-Pick Szeged házigazdaként 30-27-re kikapott a francia Paris Saint-Germain csapatától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének vasárnapi első mérkőzésén.

Remekül kezdett a hét francia világ-, két dán olimpiai, és egy német Európa-bajnokkal felálló PSG (1-4), de a szegediek nagy akarással és pontos játékkal egyenlítettek (4-4). José Manuel Sierra kapus bravúros védéseire támaszkodva tartotta a lépést esélyesebb ellenfelével a magyar csapat (9-9), de a vezetést nem tudta átvenni.

A félidő második felében a hazaiak hat percen keresztül nem tudtak betalálni, ennek ellenére szinte minden fontos statisztikai mutatóban jobbak voltak a vendégeknél kisebb-nagyobb mértékben, a szünetben mégis a PSG vezetett két góllal. A részeredményt Bodó Richárd állította be időntúli szabaddobásból.

A második felvonásban a párizsiak szlovén kapusa, Gorazd Skof egyre jobban védett, csapattársainak átlövéseivel szemben pedig az esetek többségében tehetetlenek voltak a szegediek, akik mindezek ellenére továbbra is tartották a lépést ellenfelükkel.

A végjátékban több lehetőségük is volt a házigazdáknak az egyenlítésre, de néhány helyzetet kihagytak, máskor pedig eladták a labdát. A PSG végül három találattal nyert, de ehhez az is hozzájárult, hogy a hazaiak hétből csak három büntetőt értékesítettek.

A mezőny – és egyben a francia csapat – legeredményesebb játékosa Nikola Karabatic és a dán Mikkel Hansen volt, egyaránt hét góllal.

A párharc visszavágóját jövő szombaton rendezik Párizsban.

Szeged, 2017. április 23. A szegedi Stas Skube (b2), valamint Nikola Karabatic (b) és Luka Karabatic (b3), a Paris Saint-Germain játékosai a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében játszott MOL Pick Szeged - Paris Saint-Germain mérkőzésen Szegeden 2017. április 23-án. MTI Fotó: Ujvári Sándor

A szegedi Stas Skube a Karabatic testvérek szorításában. MTI Fotó: Ujvári Sándor

Juan Carlos Pastor, a MOL-Pick Szeged vezetőedzője: „Gratulálok a PSG-nek a mai győzelemhez. Mindent megtett a csapatom a siker érdekében, nekik is gratulálok. Dolgozunk tovább a héten, megyünk Tatabányára és Párizsba. Új csapat vagyunk, minden meccs a fejlődésünket szolgálja.”

Pedro Rodríguez, a MOL-Pick Szeged játékosa:  „Gratulálok a Párizsnak a győzelemhez. Apróságokon dőlt el a siker, megpróbáltunk győzni, de nem sikerült. Készülünk a Tatabánya ellen, biztosan kielemezzük majd a mai hibáinkat. Párizsban nagyon nehéz lesz nyerni.”

Zvonimir Serdarusic, a PSG Handball vezetőedzője: „Nagyon örülök, hogy Szegeden nyerni tudtunk. Jól játszottunk, vezettünk végig, de a maximumot kellett nyújtanunk. Nem szabad elhinnünk, hogy egyszerű lesz a visszavágó, mert a Szeged idegenben is kiegyensúlyozottan képes kézilabdázni.”

Gorazd Skof, a PSG Handball játékosa: „Nehéz megmondani, hogy miért nyertünk három góllal. Valószínűleg azért, mert jobban védekeztünk a Szegednél. Tudtam mi vár itt ránk, mert a Celjével játszottam ebben a csarnokban 2004-ben és megtapasztaltam ezt a fantasztikus atmoszférát. Jó formában vagyunk, megnyertük a Ligakupát, győztünk a Montpellier ellen, fejlődünk folyamatosan.”

Férfi kézilabda BL, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

MOL-Pick Szeged — Paris Saint-Germain 27-30 (14-16)
Szeged: Sierra, Sego (kapusok), Balogh 5, Bánhidi 4, Bodó 2, Bóka, Buntic 1, Gaber, Gorbok 2, Källman 4, Obranovic, Rodriguez Alvarez 6, Skube 2, Sostaric, Thiagus Petrus, Zubai 1.
PSG: Omeyer, Skof (kapusok), Abalo 3, Accambray, Barachet, Gensheimer 6, Hansen 7, L. Karabatic 2, N. Karabatic 7, Kounkoud 1, Möllgard, Nahi, Narcisse, Nielsen, Remili 3, Stepancic 1.

THW Kiel — Barcelona Lassa 28-26 (16-15)